VIDEO | Kahe eestlanna võistkondade duelli võitis Asi koduülikool Arizona, Teder sai kõvasti mänguaega

-Johanna Eliise Teder | Foto: Washington State Women’s Hoops Facebook

USA ülikoolikorvpalli kõrgeimas divisjonis olid läinud öösel vastamisi Anna Gret Asi ja Johanna Eliise Tederi kodunaiskonnad Arizona Wildcats ja Washington State Cougars. Üllatust ei sündinud ning NCAA tippude sekka kuuluv Arizona võitis mängu 60:52.

Arizona võitis avaveerandi 13:5, kuid poolajaks juhtis hoopis Washington State 24:23. Kolmanda veerandaja teisel poolel tegi aga Arizona 15:0 spurdi ja enne viimast kümmet minutit oldi ees 46:31. Washington State vähendas 48 sekundit enne mängu lõppu vahe vaid kahele punktile, kuid lähemale enam ei jõutud.

Washington State’i algviisikusse kuulunud Teder sai suure mängukoormuse, viibides platsil koguni 38 minutit, mille jooksul tõi ta 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/7), hankis 3 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks jäi tema arvele 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Asi Arizona eest väljakule ei pääsenud.

Võitjate resultatiivseimana viskas Cate Reese 20 punkti, kaotajate parim oli Krystal Leger-Walker 12 silma ja 9 lauapalliga. Arizona kodusaalis peetud kohtumist jälgis 7378 pealtvaatajat.

Koroonaviiruse tõttu kolm nädalat mängupausi pidanud Arizona jaoks oli tegu hooaja esimese Pac-12 konverentsi matšiga. Koos konverentsiväliste mängudega on nad võitnud kõik 11 NCAA esimese divisjoni kohtumist, olles seni üks kahest täiseduga jätkavast naiskonnast. USA uudisteagentuuri Associated Pressi poolt iganädalaselt koostatavas ülikoolinaiskondade pingereas hoiab Arizona kõrget neljandat kohta.

Washington State on sel hooajal kogunud üheksa võitu ja viis kaotust, Pac-12 konverentsis on kolmest mängust kaotatud kaks.