Vene uus klubi ei saanud eestlase pabereid korda, Kullamäe kukkus Burgose koosseisust välja

Kullamäel on juba homme uus võimalus, Vene debüüt tuleb ilmselt kolmapäeval

-Kristian Kullamäe ja Vincent Poirier |Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti korvpallikoondise kaks liidrit pidid sel nädalavahetusel oma koduklubide mänge kahjuks tribüünilt vaatama, kui värskelt Siim-Sander Vene palganud Prantsuse kõrgliigatiim Limoges ei saanud õigel ajal vajalikke pabereid korda aetud ning Kristian Kullamäe jäi pärast põhimängujuhi naasmist Hispaania kõrgliigameeskonna Burgose koosseisust välja.

Korvpall24 portaalile antud kommentaarides rääkis Vene, et jõudis Prantsusmaale juba kolmapäeval. Kuid paistab, et vaatamata sellele ei suudetud eestlase pabereid laupäeval peetud Prantsusmaa kõrgliiga avavoorumänguks Nanterre’i vastu korda saada.

Tundub, et täpselt Eesti koondise 30-aastase ääremängija panus Limoges’i jaoks puudu jäigi, kui võõrsil kaotati Nanterre’ile 87:88. Nicolas Lang viskas Limoges’i poolel 27 punkti ja endine Kalev/Cramo mängumees Demonte Harper lisas 22 silma.

Limoges mängis kohtumise sisuliselt 6-mehelise rotatsiooniga, neljale pingimehele jagus platsiaega vaid 8 minutit või vähem. Siim-Sander Vene üks otseseid konkurente mänguajale “number kolme” peal, prantslane Hugo Invernizzi, viskas 37 minutiga vaid 3 punkti ning üks variante “number nelja” peal, ameeriklane Kruize Pinkins, on klubi andmetel haigusega kimpus.

Seega peaks Venel loodetavasti olema uks lahti, et peatreener Massimo Cancellieri rotatsiooni sisse murda. Võimalus selleks tuleb juba 6. oktoobril ehk kolmapäeval, kui võõrustatakse Bourg-en-Bresse meeskonda.

Hispaania kõrgliigas ehk ACB-s ei kuulunud Kristian Kullamäe enam oma koduklubi Burgose mänguks üles antud koosseisu, kui laupäeval mängiti koduplatsil 81:70 üle Andorra Morabanc.

Burgosel on põhikoosseisu mehi tänavu 13 ning kuna kogenud 35-aastane ameeriklasest mängujuht Alex Renfroe naasis klubi juurde alles Andorra mängu eel, siis tõsteti Eesti koondise tagamees Kullamäe aktiivsest koosseisust kõrvale.

Burgose tagaliinis on ka mõningaid muresid, kui sloveen Aleksej Nikolic sai eelmises kohtumises Zaragoza vastu hüppeliigesevigastuse, kuid suutis nädalaga nii palju jala korda saada, et mängis Andorra vastu 14,5 minutit ja viskas 3 punkti.

Ainsana ei saanud Andorra vastu Burgose eest platsile 20-aastane Briti tagamees Kareem Queeley, kes peaks samuti olema Kullamäe otsene konkurent mänguajale. Seni on Queeley pääsenud platsile kõigest ühes kohtumises viieks minutiks, Kullamäe esimese kolme matši keskmine oli aga 11,5 minutit.

Burgose graafik saab olema väga tihe, kuna juba esmaspäeval alustatakse mängudega ka korvpalli Meistrite liigas, kus alagrupiturniiri avavoorus võõrustatakse türklaste Besiktase meeskonda. Saame näha, kas ja millal peatreener Žan Tabak eestlasele uue võimaluse annab.