Vene ja Limoges panid võõral väljakul sööduvurri käima, vastaseid vedas endine Tallinna Kalevi mees

-Siim-Sander Vene |Foto: Siim Semiskar

Prantsusmaa korvpalli kõrgliigas on Siim-Sander Vene ja Limoges vaikselt oma mängu käima saamas, kui kahe kaotusega liigahooaega alustanud meeskond teenis reedel tabelisse teise järjestikkuse võidu. Neljandas voorus käis numbritega 93:70 (30:18, 19:18, 28:22, 16:12) jaks üle Roanne’i meeskonnast.

Kohe esimese veerandiga korraliku vahe sisse teinud Limoges ei kaotanud lõpuks ühtegi perioodi ning tabelisse kirjutati eelmise vooru 13-punktilisele võidule veel kümme silma kangem võit. Limoges jagas kohtumise jooksul tiimi peale koguni 28 resultatiivset söötu, Roanne vaid 14.

Siim-Sander Vene teenis mänguaega 19 minutit ning kogus selle ajaga 7 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ning 2 isiklikku viga.

Limoges’i poolel kerkis parimaks kolmeseid 6/8 tabanud Nicolas Lang, kes tõi 27 punkti ja 4 resultatiivset söötu. Timothe Crusol kogus 14 silma, 6 lauapalli ja 5 söötu, C.J. Massinburgi arvele kanti 12 punkti, 9 lauapalli ja 7 söötu ning Hugo Invernizzi lisas 11 silma ja 5 söötu.

Kaotajate edukaimana tõi Ronald March 14 punkti ja 5 lauapalli, aastaid tagasi Tallinna Kalevis mänginud tagamees Johnny Berhanemeskel lisas 13 silma ja Boubacar Toure arvele kanti 11 punkti ja 9 lauapalli.

30-aastane ja 201 cm pikkune Siim-Sander Vene on nüüd kolme kohtumisega kogunud Prantsusmaa kõrgliigas keskmiselt 16,3 minutit, 5,7 punkti, 1,3 lauapalli ja 2,7 resultatiivset söötu.

Limoges’i järgmine vastane 23. oktoobril koduplatsil toimuvas kohtumises on Cholet (1-2) meeskond, kes oma neljanda vooru matši peab pühapäeval Pariisi tiimi vastu.