Veesaar aitas Madridi Reali noortel võtta järjekordse võidu, Puidetil ja Real Valladolidil nii hästi ei läinud

-Jaan Puidet |Foto: realvalladolidbaloncesto.es

Hispaanias käisid reedel väljakul kaks Eesti korvpallikoondislast, kui tugevuselt teises liigas ehk LEB Goldis toimetas Real Valladolidi särgis Jaan Puidet ja tugevuselt neljandas liigas ehk EBA-s mängis Henri Veesaar Madridi Reali duubelrivistuse eest.

Jaan Puidet ja Real Valladolid pidid võõrsil tunnistama Caceres Patrimonio De La Humanidad nimelise tiimi 86:80 (26:22, 21:15, 16:26, 23:17) paremust.

Algrivistuses kohtumist alustanud 30-aastane Puidet kogus 24,9 minutiga 5 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 1/2), 3 lauapalli (neist 2 ründelauast), 3 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Puideti keskmised näitajad 13 mänguga on olnud 20,7 minutit, 6,8 punkti, 2,2 lauapalli ja 1,2 korvisöötu ning seda 55,9-protsendilise kaheste ja 46,7-protsendilise kolmeste tabavuse juures.

Ameeriklane Alec Wintering kogus Real Valladolidi resultatiivseimana 27 punkti, tema kaasmaalane Kavion Pippen sai kirja 14 silma, lätlane Davis Geks 13 punkti ning hollandlane Jordy Kuiper 10 silma ja 5 lauapalli. Võitjate poolel tõi Duje Dukan 18 silma.

Liigatabelis on Real Valladolid nüüd kuue võidu ja seitsme kaotusega 10. kohal, Caceres (8-6) on kolmandal real. Tabel on ülimalt tihe ning positsiooni 3.-12. lahutab vaid kaks võitu.

Henri Veesaar ja Madridi Reali duubelmeeskond said järjekordse võidu, kui 71:69 (20:16, 14:22, 19:16, 18:15) saadi jagu CB Fuenlabradast.

Algrivistuses platsile jooksnud 17-aastane Veesaar kogus 27,4 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 0/1), 6 lauapalli (neist 3 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Veesaare keskmised näitajad on senise 13 kohtumisega olnud 25,4 minutit, 11,3 punkti, 5,6 lauapalli, 1,6 resultatiivset söötu ning seda 69-protsendilise kahepunktivisete tabavuse juures.

17-aastane Sediq Garuba viskas Reali parimana 16 punkti ja hankis ka 8 lauapalli, samuti 17-aastane sloveen Jan Vide lisas 13 silma ning sama vana Senegali päritolu Eli Ndiaye tõi 9 silma ja 10 lauapalli.

Liigatabelis on Madridi Real II ja Pozuelo meeskondadel nüüd liidrikohta jagades mõlemal 12 võitu ja 3 kaotust.