Veesaar aitas Madridi Reali duubelmeeskonna võidule, Puidet kohtus Hispaanias Bamba Falliga

Uudiseid ka Vehmaneni tegemistest Soomes ja Suneliku olukorrast Saksamaal

-Henri Veesaar |Foto: Siim Semiskar

Hispaania neljandal liigatasemel tegi laupäeval peetud kolmanda vooru kohtumises oma tänavuse hooaja teise etteaste suvel Eesti koondises debüteerinud 17-aastane Henri Veesaar, kes aitas Madridi Reali duubelrivistuse võõrsil 69:58 (17:15, 20:13, 14:26, 18:4) võidule Guimari vastu.

Veesaar alustas kohtumist pingilt, kuid viibis lõpuks platsil 28 minutit. Kohtumise jooksul kahe pealtpanekuga hiilanud 211 cm pikkuse eestlase arvele kogunes 13 punkti (kahesed 5/5, kolmesed 1/4), 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 3 pallikaotust ja üks isiklik viga.

17-aastane hispaanlasest keskmängija Eli John Ndiaye kogus võitjate parimana 16 punkti ja 10 lauapalli,
mullu Madridi Reali põhimeeskonna eest läbimurdehooaja teinud ja suvel NBA-sse siirdunud Usman Garuba 17-aastane vend Ab Sediq Garuba viskas 15 punkti ja hankis 5 lauapalli.

Veesaar on nüüd tänavu EBA liigas kahe kohtumisega keskmiselt 26,5 minutiga kogunud 11,5 punkti, 4,5 lauapalli ja 1,5 vaheltlõiget. Kaheste tabavus on eestlasel olnud lausa 90%, kolmestel aga 16,7%.

Jaan Puidet ja Hispaania tugevuselt teise liiga hooajaks valmistuv Real Valladolid pidasid nädalavahetusel kolme päeva sees kaks kohtumist ja võites mõlemad teenisid hooaja eel peetava LEB Goldi Castilla ja Leoni turniiri karikavõidu.

Reedeses kohtumises tuli Real Valladolid välja 15-punktilisest kaotusseisust ning alistas Burgose Tizona ülikooli lõpuks 78:72 (14:28, 25:12, 21:15, 18:17).

Jaan Puidet oli üks neljast Real Valladolidi mängijast, kes kahekohalise punktiskoorini jõudis. Kavion Pippen viskas 16 silma, Alec Wintering tõi 14, Sylvester Berg Pedersen 11 ja Puideti arvele kanti 10 punkti.

Pühapäeval peetud mängus saaid jõulises ja agressiivses derbikohtumises 63:62 (18:23,15:9, 21:16, 9:14) jagu Palenciast.

Võitjate edukaim oli Alec Wintering 15 punktiga, Sylvetser Berg Pedersen tõi 12 silma, Justin Raffington lisas 10 punkti ja Jaan Puidet piirdus selles mängus 2 punktiga. Kaotajate edukaim oli Prince Ali 23 punktiga, pikalt Eestis mänginud Bamba Fall kogus 7 silma.

Real Valladolid alustab LEB Goldis liigahooaega 8. oktoobril, kui koduplatsil võõrustatakse Granada meeskonda.

Soome korvpalli meistriliigas alustas Eesti taustaga Kiur Thomas Vehmaneni koduklubi Loimaa Bisons hooaega võidukalt, kui kodusaalis mängiti 80:65 (10:22, 28:20, 26:6, 16:17) üle Tampere Pyrintö.

21-aastasele Vehmanenile jagus pingilt mänguaega 16 minutit ning noormees viskas 3 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1, vabavisked 1/4), hankis ühe lauapalli, jagas 4 resultatiivset söötu ning tegi ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Zach Thomas viskas kolmandal veerandil mängu täielikult enda kätte võtnud Bisonsi parimana 16 punkti ja hankis ka 7 lauapalli, Cortez Edwards lisas 11 silma, 6 lauapalli ja 7 söötu. Kaotajate poolel vastas David Gonzalvez 16 punkti ja 5 lauapalliga.

Järgmise kohtumise peab Loimaa Bisons juba teisipäeval, kui külla sõidetakse Helsingi Seagullsile.

Saksamaa tugevuselt kolmandas liigas ehk ProB-s pidas Indrek Suneliku kodutiim Koblenz EPG Baskets hooaja kolmanda liigamängu ning teenis ka kolmanda võidu, kui 70:67 (25:6, 12:24, 16:8, 17:29) mängiti üle Arvato College Wizards.

Eelneva kahe kohtumisega keskmiselt 18,5 minutit, 9,5 punkti ja 4,5 lauapalli kirja saanud 21-aastane ja 2-meetrine tagamees Indrek Sunelik kaasa ei löönud, sest tegi eelmises kohtumises viga hüppeliigesele. Noormees sõnas Korvpall24 portaalile, et midagi väga hullu õnneks polnud, aga 5-6 nädalat võistluspausi tuleb siiski teha.