Üleplatsimees Tass tegi NCAA-s karjääri esimese kaksikduubli, kuid Saint Mary’s kaotas

-Matthias Tass |Foto: AFP/Scanpix

USA-s mängivate Eesti ülikoolikorvpallurite Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels kaotas täna varahommikul NCAA kõrgeimas divisjonis võõrsil BYU Cougarsile 43:52 (16:28).

Neljandat aastat Saint Mary’se ülikooli rivistusse kuuluv Tass tegi sellegipoolest oma NCAA-karjääri ühe parima esituse, kui sai esmakordselt kirja kaksikduubli. Harjumuspäraselt algviisikus alustanud eestlane viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit – ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 13 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 0/2, vabavisked 3/3), võttis mängu parimana maha 15 lauapalli (neist 8 ründelauast), andis 4 resultatiivset söötu, blokeeris 3 vastaste pealeviset ja tegi 4 pallikaotust.

Lauapallide arv tähistab tema ülikoolikarjääri parimat tulemust. Ühtlasi oli tegu Tassi üheksanda järjestikuse mänguga, kus ta on visanud vähemalt 10 punkti.

Böckler taaskord väljakule ei pääsenud.

Koroonaviiruse leviku tõttu kaks viimast kohtumist edasi lükkama pidanud Saint Mary’se jaoks oli tegu hooaja esimese lääneranniku konverentsi mänguga. Kokku on tänavu võidetud 12 ja kaotatud neli kohtumist.

Eesti korvpalluritest oli läinud öösel NCAA esimeses divisjonis võistlustules ka Mark-Andreas Jaakson, kelle kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kaotas võõrsil UTEP Minersile 54:87 (23:44).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jaakson pääses platsile vaid 3 minutiks ja punktiarvet selle ajaga ei avanud, visates mööda ühe kahese. Ühtegi muud statistilist näitajat ta kirja ei saanud.

Southern Miss on sel hooajal võitnud viis ja kaotanud üheksa kohtumist, USA konverentsis on neil üks võit ja üks kaotus.