Üleplatsimees Kerr Kriisa alustas NCAA hooaega punktirekordiga, Markus Ilver ja Kasper Suurorg debüteerisid üksteise vastu

Arizona peatreener Kriisast: arvan, et temast saab ülikoolikorvpalli üks paremaid tagamängijaid

-Kerr Kriisa |Foto: Arizona Athletics

USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis peeti eile õhtul ja täna varahommikul uue hooaja esimesed kohtumised. Väljakul käisid ka mitmed Eesti korvpallurid, kellest kõige edukamalt läks Kerr Kriisal.

Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats alustas hooaega suure võiduga, kui alistas külla sõitnud Northern Arizona Lumberjacksi 81:52. Kohtumist jälgis kohapeal 12 421 pealtvaatajat.

Algviisikusse kuulunud Kriisa sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 29 minutit – ning tõi üleplatsimehena 17 silma (kahesed 2/4, kolmesed 4/10, vabavisked 1/2), mis tähistab tema NCAA punktirekordit. Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 5 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget.

“Ma arvasin, et Kerr oli täna suurepärane,” lausus Arizona peatreener Tommy Lloyd mängujärgses intervjuus. “Olen kogu aeg temasse uskunud ja arvan, et tal tuleb väga hea aasta. Arvan, et temast saab ülikoolikorvpalli üks paremaid tagamängijaid. Tal on suurepärane jalgade töö ja palju energiat. Ta tõmbab meid käima ja lisaks kõigele sellele, mida ta rünnakul teeb, arvan, et tal on veel ruumi areneda. Tunnen end kindlalt, kui ta platsil on.”

Samuti kiitis ta eestlase oskust vastastelt ründevigu välja meelitada: “Tema ründevigade väljameelitamise protsent on võib-olla parim, mida kunagi näinud olen. Näib, et 80-90 protsendil juhtudest vilistatakse tema kasuks.”

Mängu tipphetked:

Nii Matthias Tassi kui ka Leemet Böckleri kodumeeskonnaks olev Saint Mary’s Gaels võõrustas hooaja avamängus Prairie View A&M Panthersit, kes alistati tulemusega 87:68.

Algviisikusse kuulunud Tass sai mänguaega 25 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 4/6, vabavisked 1/3), hankis 3 lauapalli, jagas sama palju korvisööte, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt kaotas Tass kahel korral palli.

Vahetusest sekkunud Böckler pääses väljakule vaid minutiks ning ühtegi pealeviset selle ajaga ei sooritanud. Ainsa statistilise näitajana läks protokolli üks pallikaotus.

Kaks eestlast tegid oma üliõpilasliiga debüüdi üksteise vastu – Markus Ilveri meeskond Wisconsin Badgers alistas 15 735-pealise kodupubliku ees 81:58 St. Francis Brooklyn Terriersi, kelle ridadesse kuulub Kasper Suurorg.

Kohtumist pingilt alustanud Ilver teenis mänguaega 7 minutit ning sai kirja 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1) ja ühe isikliku vea.

Suurorg sekkus pingilt mängu 5 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1). Tema arvele jäi üks korvisööt ja üks pallikaotus.

Mullusel NCAA finaalturniiril 16 parema sekka jõudnud Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles sai avamängus kaotuse, jäädes võõrsil 80:109 alla Colorado State Ramsile.

Algviisikusse pääsenud Jürgens viibis väljakul omadest kõige kauem, 31 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 15 punkti (kahesed 6/9, vabavisked 3/3), hankis 4 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris kaks vastaste viset. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. 15 punkti on Jürgensi NCAA karjääri rekordi kordamine.

Üliõpilasliiga debüüdi tegi ka Anna Gret Asi, kelle ülikooli tiimi Arizona Wildcatsi hinnatakse NCAA tugevuselt 22. naiskonnaks. Hooaega alustati 87:44 koduvõiduga Cal State Northridge Matadorsi üle.

Asi sekkus mängu pingilt ning viibis platsil 12 minutit. Selle ajaga viskas ta 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/1) ja andis 2 resultatiivset söötu.

Väljakul käis ka uuel hooajal NCAA teises divisjonis mängiv Marten Maide, kelle kodumeeskond Fresno Pacific Sunbirds kaotas võõrsil näidismatšis kõrgeimasse divisjoni kuuluvale Fresno State Bulldogsile 54:74.

Pingilt sekkunud Maide viibis platsil 14 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 6 punkti (kolmesed 2/2), üks lauapall, üks korvisööt, 4 pallikaotust ja üks isiklik viga.