Treier kordas Itaalia kõrgliigas oma tänavuse hooaja punktirekordit, Erkmaa tegi 100-protsendilise esituse

Riismaa, Koršunov, Peterson ja Kuuba said kõik võidurõõmu tunda

-Hugo Erkmaa |Foto: CJ Basket Taranto Facebook

Itaalias oli sel nädalavahetusel Eesti korvpalluritel pigem põhjust rõõmustamiseks. Serie A2 tasemel teenis Joonas Riismaa tiim võidulisa ja Serie B-s olid sel korral edukad suisa kõigi nelja eestlase koduklubid.

Kahjuks kõge kõrgemal tasemel ehk Itaalia meistriliigas oli Kaspar Treieri koduklubil Sassari Dinamol üsna must ründepäev, kui kodusaalis jäädi 65:76 (17:18, 15:22, 14:22, 19:14) alla Brescia meeskonnale.

Treier sai peatreener Demis Cavina käest 11 minutit mänguaega ning viskas oma tänavuse hooaja parima tulemuse kordamisena 6 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/2), hankis ühe lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse. 22-aastase eestlase keskmised näitajad viie liigamänguga on nüüd 10,4 minutit, 4 punkti ja 2,2 lauapalli.

Itaalia tugevuselt teises liigas ehk Serie A2 tasemel on 19-aastane eestlasest ääremängija Joonas Riismaa pärast ameeriklase Daniel Utomi liitumist kaotanud Pistoia meeskonnas avaviisiklase positsiooni ja hooaja eel superkarika võidu toonud rolli.

Pühapäeval sai Pistoia (3-1) kodusaalis 80:70 (24:23, 15:12, 25:17, 16:18) jagu Trapanist (1-3) ning Riismaale usaldati mänguaega 15 minutit. Eestlase kontole kogunes 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), 2 lauapalli ja 3 isiklikku viga.

Riismaa keskmised näitajad senise nelja Serie A2 kohtumise raames on olnud 23,3 minutit, 5,6 punkti ja 3,3 lauapalli.

Hugo Erkmaa ja Taranto CJ Basket (2-2) alistasid võõrsil 85:61 Avellino (1-3). 22-aastaselt eestlaselt tuli taas väga ilus esitus, kui 25 minutiga kirjutati tema arvele ideaalse visketabavusega 15 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/3), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Erkmaa keskmised näitajad senise nelja liigamänguga on olnud 28,8 minutit, 11,5 punkti, 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Kirill Koršunov ja Montegranaro Sutor (1-3) said samuti võõrsil 70:62 jagu Roma SSD Luissist (1-3). 21-aastane Eesti ääremängija kogus 31 minutiga 8 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), 6 lauapalli, 3 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Koršunovi senised nelja kohtumise keskmised numbrid on olnud 29 minutit, 6 punkti, 2,5 lauapalli ja üks resultatiivset söötu.

Mait Peterson ja Agrigento (2-2) said kodusaalis 89:64 jagu Ragusa Virtusest (2-2). 19-aastase eestlasest tsentri arvele kogunes 16 minutiga 3 punkti (kahesed 1/4, vabavisked 1/4), 3 lauapalli ja 2 isiklikku viga. Petersoni senise nelja mängu keskmised näitajad on olnud 18,5 minutit, 3,8 punkti ja 2,5 lauapalli.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas 1947 (2-2) alistasid võõrsil 71:66 Sangiorgese Basket (1-3). 18-aastane eestlasest tagamees mängis 11 minutit, kuid punktiarvet ei avanud (kahesed 0/1). Küll sai ta kirja 4 lauapalli. Kuuba keskmised näitajad senise nelja vooruga on olnud 9,8 minutit, 1,8 punkti ja 1,8 lauapalli.

Itaalia U19 vanuseklassi meistrivõistlustel viskas Karl Markus Poom 16 punkti, kui tema kodumeeskond Piemonte Campus sai suure 101:33 võidu Pegli Basketi üle.

Piemonte Campuse meeskond mängib kaasa ka Serie C Silver tasemel, kus juba nädal tagasi võideti Granda meeskonda 78:58 ningvõitjate paremuselt teiseks korvikütiks kerkis 15 silma toonud Erik Makke.