Treier ja Sassari tegid vägeva lõpuspurdiga Euroliiga tiimil selja prügiseks, Kullamäe käis Burgose eest platsil

-Kaspar Treier ja Sassari Dinamo korvpallimeeskond |Foto: Dinamo Sassari Facebook

Itaalias, Cagliaris toimuval nelja meeskonna kontrollturniiril näitasid Kaspar Treier ja Sassari Dinamo vägevat sisu, kui Euroliiga meeskonna Müncheni Bayerni vastu tulid võimsa lõpuga suurest kaotusseisust välja ja võeti 86:85 (23:22, 25:23, 11:21, 27:19) võit.

Kuus ja pool minutit enne kohtumise lõppu 13 punktiga (76:63) peal olnud Bayern lasi sealt edasi Itaalia klubil visata koguni 23 silma. Viimasel minutil vahetati paaril korral liidriohje, kuid otsustava naela lõi Bayerni kirstu J Burnell, kelle vastu vilistati neli sekundit enne normaalaja lõppu kolmepunktiviskel viga. 24-aastane ameeriklane tabas kolmest vabaviskest kaks ja sellest piisas võiduks.

Septembris 22-aastaseks saav Kaspar Treier teenis pingilt sekkudes 15 minutit mänguaega ning sai kirja ühe punkti (kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), 3 lauapalli (neist 2 rünnakul) ja 2 resultatiivset söötu. Tema vastu tehti kolm viga.

Sassari veduriteks kerkisid Anthony Clemmons 19, leedukas Eimantas Bendžius 17 ja nigeerlane Christian Mekowulu 16 silmaga. Mekowulu napsas ka 8 lauapalli. Lõpusekundite kangelane Burnell kogus lõpuks 9 silma, 9 lauapalli ja 4 söötu.

Bayerni poole tõi Andreas Obst 14 punkti, Deshaun Thomas lisas 13 silma ning Corey Walden ja Vladimir Lucic lisasid kumbki 11 punkti. Moskva CSKA-st toodud tagamees Darrun Hilliard mängis avaviisikus alustades avapoolajal veidi vähem kui kümme minutit, kuid teisel poolajal mängu ei sekkunudki ja piirdus kõigest 2 punktiga.

Mäletatavasti eile kirjutasime Optibeti blogis, mida sealsed koefitsiendimeistrid asjast arvasid ning tagantjärele targana saab öelda, et Sassari võitlusvaimu ja kvaliteeti, vähemalt selle ühe mängu kontekstis, selgelt alahinnati.

Samal turniiril toimunud avakohtumises alistas Sander Raieste koduklubi Baskonia 75:70 itaallaste Napoli Basketi. 22-aastast eestlasest ääremängijat Korvpall24 portaalile teadmata põhjusel Hispaania klubi rivistuses ei olnud. Baskonia parimana viskas Alec Peters 16 punkti, Rokas Giedraitis lisas 14 silma ja Landry Nnoko 13 punkti ja 10 lauapalli.

Hispaania kõrgliigaklubi Burgose eest käis samuti reede õhtul toimunud kontrollkohtumises mõneks minutiks platsil Eesti koondise tagamängija Kristian Kullamäe, kes tiimi 59:68 (15:17, 13:18, 14:18, 17:15) kaotusmängus punktiarvet ei avanud ja kelle roll oli ühe mängu vaadanud korvpallisõbra hinnangul kahjuks pigem ilma pallita üles-alla jooksmine, kui meile koondisest tuttavaks saanud aktiivselt palliga toimetamine.

Burgose poolel viskas Tyrus McGee 12 silma, ungarlasest tagamees, kes peaks olema Kullamäe üks otseseid konkurente, Adam Somogyi tõi 8 silma ja Dejan Kravic lisas samuti 8 punkti. Bilbao edukaim oli Valentin Bigote 15 punktiga.