Treier ja Drell tegid Itaalia kõrgliigas oma alanud hooaja parimad esitused, Riismaa ja Pistoia hoog sai otsa

+ Eesti noorkorvpallurite tulemused Serie B ja Serie C liigatasemelt

-Kaspar Treier (helerohelises) |Foto: imago images/HMB-Media/Scanpix

Itaalia korvpalli kõrgliigas käisid pühapäeval väljakul mõlemad tolles liigas pallivad Eesti koondise liidrite hulka kuuluvad noored mängumehed. Kui Kaspar Treieril ja Sassaril õnnestus koduväljakul teenida trilleriks kujunenud kohtumises napp võit, siis Henri Drell ja Pesaro pidid võõrsil vastu võtma kindla kaotuse.

Kaspar Treier ja Sassari Dinamo (2-1) mängisid lisaajal üle Reggio Emilia (2-1) meeskonna 96:93 (17:26, 18:17, 24:21, 24:19, 13:10).

22-aastane ja 204 cm pikkune eestlasest ääremängija viibis väljakul 17 minutit ja viskas 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/4), hankis 3 lauapalli (neist üks rünnakul), jagas 2 resultatiivset söötu ning tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Treieri +/- näitaja oli oma tiimi parim +13.

Võitjate edukaimana viskas Anthony Clemmons 22 punkti ja hankis 5 lauapalli, leedulane Eimantas Bendžius tõi 17 silma, Tyus Battle lisas 14 ja David Logan 13 punkti. Kaotajate poolel vastas Mikael Hopkins 17 punkti ja 8 lauapalliga, Bryant Crawford tõi 16 silma ja Arturs Strautins 14 punkti ja 7 lauapalli.

Oma tänavuse hooaja punktirekordi visanud Treieri senise kolme liigamängu keskmised näitajad on olnud 10,3 minutit, 3,7 punkti ja 2,3 lauapalli.

Järgmise Serie A kohtumise peab Sassari nädala aja pärast ehk 17. oktoobril, kui külla sõidetakse Treviso Basketile. Enne seda tuleb Treieril ja kompaniil kiirelt ära käia Kanaari saartel, kui Meistrite liiga raames kohtutakse kolmapäeval Tenerifega.

Henri Drell ja Pesaro (1-2) pidid võõrsil tunnistama Bologna Fortitudo (1-2) kindlat 87:66 (20:15, 17:15, 21:16, 29:20) paremust.

Mäletatavasti eelmisel hooajal Pesarot juhendanud ja Drelli peal erinevaid huvitavaid kasvatusvõtteid kasutanud treener Jasmin Repeša siirdus suvel just Fortitudo etteotsa, aga lahkus sealt omal soovil esimese vooru järel.

Esimeses kahes voorus nulli peale jäänud Eesti koondise 21-aastane ja 204 cm pikkune tagamees sai seekord platsil olla 19 minutit ja kogus selle ajaga tänavuse liigahooaja esimesed 7 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2, vabavisked 2/3), jagas ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe isikliku vea.

Pesaro poolel suutsid kolm meest vaevu-vaevu kahekohalise punktisumma täis saada, kui Davide Moretti arvele jäi 13 silma, Carlos Delfino lisas 12 punkti ja Tyrique Jones tõi 11 silma ja 9 lauapalli. Võitjate parim oli 23 punkti ja 6 lauapalli kogunud sakslane Robin Benzing, Leonardo Tote lisas 14 punkti ja 8 lauapalli ning Pietro Aradori 13 silma ja 6 lauapalli.

Drelli senised keskmised näitajad kolme vooru järel on 11,7 minutit ja 2,3 punkti.

Pesaro järgmine liigamäng on nädala pärast pühapäeval ehk 17. oktoobril Tortona (1-2) vastu.

Aste madalamal ehk Serie A2 liigas tõmmati lõpuks hoog maha Joonas Riismaa koduklubil Pistoia Basketil, kes sai pärast hooajaeelse superkarika võitmist ja liiga avavoorus hästi alustamist üle mitmete mängude esimese kaotuse. Koduplatsil jäädi 68:82 (18:24, 18:17, 23:19, 9:22) alla veel vähem kui kümme aastat tagasi Itaalia meistriks kroonitud ja Euroliigas mänginud Cantule.

19-aastane ja peaaegu kahemeetrine väike äär Riismaa alustas oma tiimi eest avaviisikus ning viibis platsil 28 minutit. Selle ajaga kogus eestlane 6 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/2, vabavisked 2/3), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Riismaa keskmised näitajad senise kahe liigamänguga on olnud 29,5 minutit, 8,5 punkti ja 5 lauapalli.

Neljas regioonis mängitavas Itaalia tugevuselt kolmandas liigas ehk Serie B tasemel käisid pühapäeval platsil kokku neli Eesti noort korvpallurit, kellest kaks ehk täpselt pooled pooled said ka maitsta võidurõõmu.

Mait Peterson ja Agrigento (1-1) olid koduplatsil ülisuurelt 101:43 (23:15, 29:4, 19:18, 30:6) üle Formia (0-2) meeskonnast. 19-aastane ja 208 cm pikkune Eesti keskmängija jooksis väljakule avaviisikus ja sai kirja 22 minutiga 8 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4), 5 lauapalli, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Petersoni senise kahe matši keskmised näitajad on 19,5 minutit, 4 punkti ja 2,5 lauapalli.

Kirill Koršunov ja Montegranaro Sutor (0-2) lagunesid neljandal veerandil ning pidid võõral väljakul tunnistama Civitanova Marche (1-1) 67:52 (21:16, 19:14, 8:14, 19:8) paremust. Kaotajate algrivistuses platsile jooksnud 21-aastane ja 201 cm pikkune ääremängija Kirill Koršunov kogus 31 minutiga 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/3), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Koršunovi keskmised näitajad senise kahe matšiga on olnud 30,5 minutit, 6,5 punkti ja 2 lauapalli.

Hugo Erkmaa ja Taranto CJ Basket (0-2) kaotasid võõral väljakul tänu ebaõnnestunud teisele poolajale 76:97 (22:22, 25:13, 15:33, 14:29) Sant’Antimole (1-1). 22-aastase ja 193 cm pikkuse tagamängija arvele jäi 23 minutiga 5 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), üks lauapall, 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Erkmaa senise kahe matši keskmised näitajad on 28,5 minutit, 7 punkti, 3,5 lauapalli ja 2,5 resultatiivset söötu.

Gregor Kuuba roll jäi väikseks, kui tema koduklubi Libertas Livorno 1947 (1-1) sai võõrsil 82:62 jagu Borgomanerost (0-2). Värskelt 18-aastaseks saanud 2-meetrine tagamees mängis 6 minutit ning sai kirja vaid ühe isikliku vea. Tema keskmised näitajad senise kahe kohtumisega on 7 minutit, 1 punkt ja 1 lauapall.

Kui läheme veel madalamale liigatasemele, siis Serie C Silver liigas kerkis üleplatsimeheks 16-aastane Tormi Joonatan Metsla, kes aitas Montale Basketil 60:48 võita Viareggiot. Juba avaveerandil kolmeseid 3/3 tabanud ja 11 punkti visanud Metsla kogus lõpuks kohtumise resultatiivseimana 15 silma.