Thomas Vehmanen sai Loimaa Bisonsi kahes selle nädala kohtumises tublisti mänguaega

-Kiur Thomas Vehmanen |Foto: Biisonit Facebook

Soome korvpalli kõrgliigas pidasid Rakveres korvpallihariduse saanud Thomas Vehmanen ja Loimaa Bisons lõppeval nädalal kaks kohtumist, millest üks kaotati kindlalt ja teine omakorda võideti suurelt.

Kolmapäeval jäi Bisons võõrsil 72:99 (13:28, 19:15, 21:27, 19:29) alla Kouvola Kouvot meeskonnale. 21-aastane Vehmanen kogus 21,5 minutiga 4 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2), 4 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Laupäeval mängis Bisons samuti võõrsil, kuid tulemuseks oli 73:53 (12:12, 26:9, 16:15, 19:17) võit Uusikaupunki Korihait tiimi vastu. Vehmanen sai 23 mänguminutiga kirja ühe punkti (kolmesed 0/4, vabavisked 1/2, 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Mullu Kauhajoki meeskonnaga Soomes hõbemedali teeninud 180 cm pikkune tagamees on nüüd selle hooaja senise 9 kohtumisega kogunud keskmiselt 16,5 minutit, 2,3 punkti ja 3,3 resultatiivset söötu. Korvisöötude arvestuses on Vehmanen selle numbriga momendil liigas paremuselt 18. mees.

Tänases seisuga on Loimaa Bisons 2 võidu ja 7 kaotusega liigatabelis eelviimasel ehk 11. positsioonil. Nende hiljutistest vastastest Kouvot on 3. (7-2) ja Korihait viimased (0-9).

Ka uuel nädalal on Bisonsil ees kaks kohtumist, kui kesknädalal sõidetakse külla Tampereen Pyrintöle (4-5) ja laupäeval võõrustatakse tabelis vahetult nende ees paiknevat BC Nokiat (3-6).