Tartu Ülikool läbis koduse ENBL etapi puhaste paberitega, kui alistas Läti ja Valgevene klubid

-Lamonte Bearden |Foto: Foto: Diana Jesin/TÜASK

Tartus toimunud Põhja-Euroopa korvpalliliiga teisel etapil võitis Tartu Ülikool Maks & Moorits neljapäeval ka teise mängu kui valgevenelaste BC Borisfeni üle teeniti 100:75 võit. Lamonte Bearden oli Tartu parim 20 punkti ja nelja lauapalliga. Tartlasi ootab järgmiseks juba kahe päeva pärast ees Eesti-Läti liiga kodumäng Riia VEF-iga.

Kodumeeskond sai mängu alguses kohe väga hästi minema ja nelja mänguminuti järel näitas tabloo Tartu 15:0 eduseisu, mille najal võideti avaveerand 28:12. Edasi mängupilt tasakaalustus ja tartlaste peatreener Nikolaj Mazurs mängitas järjest laiemat rotatsiooni. Korraks venis teise veerandi keskel vahe ka 20 punkti peale ja Tartu võitis avapoolaja 47:31.

Teisel poolajal kontrollis kodumeeskond mängu käiku ja ohtlikult lähedale Valgevene meeskond ei jõudnud. Ühtlaselt mänguaeg saanud tartlased juhtisid kolmanda veerandi lõpuks 76:53 ning võitsid mängu 100:75.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul panustasid võitu kõik mängijad. “Mulle meeldis, et meeskonnal oli ka turniiri teisel päeval hea energia. Kõik mängijad said käe valgeks ja panustasid võitu ka korraliku kaitsemänguga. Tahame seda kindlasti jätkata, et terve meeskond mängiks ühtlaselt. Tänud meestele pingutuse eest ja pärast paaripäevast puhkust oleme Riia VEF-i jaoks valmis,” sõnas Mazurs klubi pressiteate vahendusel.

-Robin Kivi |Foto: Foto: Diana Jesin/TÜASK

Päev varem ehk kolmapäevases avakohtumises mindi vastamisi lätlaste Valmieraga. Skoorivaeses mängus sai otsustavaks tartlaste kolmanda veerandaja tabavad kaugvisked, mille toel lõpuks 65:55 võit võeti. Robin Kivi tõi kodumeeskonna parimana 12 punkti, Emmanuel Wembi kogus kaksikduubli 10 punkti ja 14 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu kontrollisid tartlased algusest peale. Kaitses anti korralikku survet ning et Valmiera meeskonnal ei olnud eriti hea viskepäev, siis hoidis Tartu meeskond initsiatiivi. Mängu tasakaalustasid vaid võõrustajate pallikaotused, mida avapoolajal kogunes 11. Esimese poolaja lõpuks juhtis Tartu 32:24.

Mängu teine poolaeg tõi rohkem korve ja eelkõige hakkasid rohkem sisse kukkuma Tartu meeskonna kaugvisked. Kolmandal veerandil tabati viis kaugviset ning enne viimast neljandikku olid tartlased 57:37 eduseisus. Neljandal veerandil läks mõlema meeskonna rotatsioon laiemaks ja see mõjus paremini Valmiera meeskonnale. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo siiski Tartu kindlat 65:55 võitu.

Robin Kivi kogus vaid 17 mänguminutiga meeskonna parimana 12 punkti. Emmanuel Wembi arvele kogunes 10 punkti ja 14 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Oliver Suurorg lõpetas 11 punktiga.

Valmiera poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani oma esimese mängu Läti meeskonna särgis teinud Darious Clark visates 18 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul pandi rohkem rõhku kaitsele. “Keskendusime täna rohkem kaitse poolele, et nende tagamängijad ei saaks lihtsaid viskeid ja palliga toimetada. Tegime selle osas head tööd, hoidsime vastased 55 punkti peal ning enamvähem kontrollisime lauavõitlust. Teisel poolajal saime päris palju vabalt visata ja sellest ka suur kaugvisete arv. Parandama peame pallikaotuste osa, aga üldjoontes meeskond pingutas täna hästi ja saime hea võidu,” sõnas Mazurs.

Pärast teist ENBL etappi on Tartu Ülikool Maks & Mooritsal kirjas kolm võitu ja üks kaotus. Tartlaste ENBLi järgmine mäng on kolmapäeval, 5. jaanuaril kui kodus võetakse vastu VTB liiga võistkond Krasnojarski Jenissei.

Enne seda on aga pidada mitmeid mänge Paf Eesti-Läti liigas ning kodune karikavõistluste finaalturniir. Juba laupäeval, 4. detsembril kell 17.00 võõrustatakse Riia VEF-i ja kolmapäeval, 8. detsembril tuleb külla Rapla Avis Utilitas. Superkarika finaalturniir on Tartus 18.-19. detsembril ja selle poolfinaalis astutakse laupäeval, 18. detsembril kell 19.45 vastu TalTech/Optibet võistkonnale.