TalTech korraldas esiliigas saunaõhtu, Tammeti võimas esitus vedas Karud kuuenda järjestikuse võiduni

-Rait Tammet |Foto: TERE Kadrina Karud

Saku I liigas mahtus käesoleva nädalanumbri sisse neli kohtumist, kus seni kaotuseta meeskondadest jätkasid võidulainel nii Tamsalu Los Toros/TalTech kui ka TERE Kadrina Karud. Hooaja teise võidupunkti noppisid Paide Viking Window ja Eesti Maaülikool/Skarcon.

Neljapäeval andis Tamsalu Los Toros/TalTech (5-0) mänguvoorule korraliku avalöögi, kui kodus alistati esiliiga hooaja punktirekordi toel 120:66 (30:18, 26:17, 42:14, 22:17) G4S Noorteliiga (2-3). Kolmandal veerandajal koguni 42 punkti visanud TalTech sundis vastased sisuliselt igal mänguminutil korra palli loovutama (36 pallikaotust).

Võrdselt mänguminuteid teeninud võitjatest kerkis resultatiivseimaks Ralf Küttis, kes tõi vaid 15 minutiga üleplatsimehena 23 punkti (kolmesed 4/6) ning noolis ka 5 vaheltlõiget. Samuti 4 kaugviset tabanud Janar Aniste lisas 19 punkti ja 6 korvisöötu. Rasmus Raap ja Karl Andres Matute Perner panustasid võitu 17 silmaga. Ken-Martti Reinart andis 18 minuti jooksul 12 punkti kõrvale 8 korvisöötu. G4S Noorteliiga parimaks osutus Jarko Kõrvel 14 punktiga, Egert Erm ja Espen Mägi lisasid vastavalt 12 ja 10 silma.

Hooaega tabeli liidrite vastu nelja kaotusega alustanud Paide Viking Window (2-4) võidulaine sai kodu jätku 77:72 (18:27, 22:8, 17:16, 20:21) paremusega Keila Korvpallikooli (1-5) üle. Kui avaveerandajal puhus Paide kaitses tõmbetuul, siis teisel mänguperioodil lukustati Keila rünnakuaknad edukalt ning tüüriti mäng võidusadamasse.

Paide suurim skooritegija Sander Viilup kogus 16 punkti ning jagas 5 korvisöötu. Aleksander Kaabermaa lisas 13 silma, Andreas Märtson 12 punkti ja 4 vaheltlõiget ning Kevin Puntso 11 punkti ja 7 lauapalli. Keila punktide eest hoolitses tavapäraselt Conrad Sengbusch, kes kogus üleplatsimehena 22 silma. Matthew Adrian Powell viskas 17 punkti, noppis 9 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Jagos Kremici arvele jäi 13 punkti ja 12 lauapalli väärt kaksikduubel.

Eelmises kahes voorus just Paidele ja Keilale alla jäänud Eesti Maaülikool/Skarcon (2-4) kirjutas tabelisse teise võidu, alistades võõrsil Rae Koss/Hansaviimistluse (1-5) 83:72 (27:14, 15:16, 18:15, 23:27). Kohtumist nelja kaugviskega alustanud Maaülikool sai avaveerandaja järel 13-punktilise edu, mille hoidmisega mängu edasises faasis probleeme ei tekkinud.

Jan Samuel Vogelainen kogus võitjate ridades üleplatsimehena 21 punkti, lisades ka 3 vaheltlõiget. Ott Sellis tõi 18 punkti ja noppis 9 lauapalli. Head lauavõitlust näitasid ka Kevin Sammalkivi (14 punkti, 10 lauapalli) ja Lauri Mets (13 punkti, 9 lauapalli). Rae Kossu tulemuslikeimaks kerkis 16 minutiga 18 punkti ja 6 lauapalli panustanud Vitali Komar. Joonas Sein lisas 14 ning Illimar Raiend 11 silma ja 9 lauapalli.

TERE Kadrina Karud (6-0) jätkas kaotuseta seeriat Tartu Kalev/Estiko (1-4) vastu, võttes võõrsil 85:71 (14:15, 18:25, 30:17, 23:14) võidu. Külalised leidsid end poolajaks 8-punktilisest kaotusseisust, kuid pöörasid pikemalt pausilt tagasi tulles mängu kindlalt enda kasuks. Tartlased olid hädas kaugvisetega (5/32) ning tunda andis põhikeskmängija Artur Liivi (19,7 punkti, 12 lauapalli) puudumine.

Karude särgis hiilgas Rait Tammet 17 punkti, koguni 21 lauapalli (esiliiga hooaja rekord), 5 korvisöödu ning 3 vaheltlõikega. Kaks hooaega tagasi TalTechi esindusmeeskonna värve kandnud mängumees kogus efektiivsusnäitajaks 38. Jordan Chandler Barber lisas samuti 17 punkti ning panustas ka 9 lauapalli, 6 korvisöötu ning 3 vaheltlõiget. Kahekohalise punktisumma said kirja ka Ander Talu (12) ning Raimond Tribuntsov (10). Estiko poolel oli Timo Eichfuss 20 punkti, 11 lauapalli ja 7 korvisööduga lähedal kolmikduublile. Jano Kunts lisas 18 silma ning Joosep Russak 14 punkti ja 7 lauapalli.