Taas kahekohalise punktisumma kogunud Kriisa aitas Arizona lisaajal võidule Nurgeri alma mater’i üle

-Kerr Kriisa |Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid täna varahommikul võistlustules nii Arizona meeskonnas mängiv Kerr Kriisa kui ka sama ülikooli naiskonnas palliv Anna Gret Asi ning mõlemad olid taaskord võidukad.

Arizona Wildcatsi meeskond alistas Las Vegases peetaval Roman Main Event nimelisel miniturniiril poolfinaalis lisaajal 82:78 Rauno Nurgeri endise tiimi Wichita State Shockersi. Arizona juhtis pea terve kohtumise, kuid normaalaja lõpuks oli seis viigis 69:69. Lisaaeg võideti siiski 13:9. Seejuures tabas eestlane lisaaja alguses tähtsa kolmese ja kaks vabaviset.

Algviisikus alustanud Kriisa viibis väljakul lõpuks 34 minutit, mille jooksul kogus 12 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/10, vabavisked 4/6), võttis 4 lauapalli, andis mängu parimana 6 korvisöötu ning tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Nii lauapallides kui ka korvisöötudes tegi Kriisa oma ülikoolikarjääri rekordi.

Kohtumine toimus T-Mobile Arenal, mis on igapäevaselt NHL-i jäähokiklubi Vegas Golden Knightsi kodusaal.

Arizona meeskond jätkab täiseduga, olles hooaega alustanud nelja järjestikuse võiduga.

Eesti aja järgi esmaspäeva varahommikul samas kohas toimuvas finaalmängus läheb Arizona vastamisi Michiganiga, keda hinnatakse hetkel NCAA tugevuselt neljandaks meeskonnaks.

Arizona Wildcatsi naiskond alistas koduses McKale Centeris 6787 pealtvaataja ees koguni 78:36 Marist Red Foxesi.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Asi pääses platsile vaid paariks minutiks, mille jooksul ta ühtegi pealeviset ei teinud. Küll aga hankis eestlanna ühe lauapalli ning andis ühe resultatiivse söödu.

Sarnaselt Arizona meeskonnale on ka ülikooli naiskond alustanud hooaega nelja võiduga. Associated Pressi poolt iganädalaselt koostatavas ülikoolide pingereas asutakse 11. kohal.

Järgmised kolm kohtumist peab Arizona naiskond USA Neitsisaartel toimuval miniturniiril. Paradise Jam nimelise turniiri avamängus kohtutakse neljapäeval, 25. novembril Vanderbiltiga.

Eile hilisõhtul oli võistlustules ka NCAA tugevuselt teises divisjonis mängiv Marten Maide, kelle kodumeeskond Fresno Pacific Sunbirds alistas neutraalsel väljakul Oaklandis toimunud matšis üliõpilasliigas NAIA palliva UC Merced Bobcatsi 75:58.

Pingilt mängu sekkunud Maide viibis platsil 13 minutit ning sai kirja 6 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/3, vabavisked 1/1), 3 lauapalli, ühe pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Fresno Pacific on võitnud kõik senised kolm mängu. Täna õhtul minnakse samal väljakul vastamisi CSU Dominguez Hillsiga.