SUPER! Pistoia nurgakiviks kerkinud Joonas Riismaa aitas klubil võita Serie A2 superkarika

Treier vs Drell Itaalia kõrgliigaduell meie poolt loodetud tuure üles ei saanud

Mõnevõrra ootamatult on 2021/22 korvpallihooaja alguses üheks kuumemaks nimeks Eesti korvpallis kerkimas 19-aastane Joonas Riismaa, kes tegi Itaalia tugevuselt teises liigas taas väga tasakaaluka esituse ja aitas Pistoia Basketil võita Serie A2 superkarika.

Läbi kogu ettevalmistusperioodi toimunud superkarika võitmiseks oli Pistoial esmalt vaja läbida alagrupifaas ning seejärel võideti otsa veel ka kolm play-off kohtumist. Pühapäeval pandi teekonnale võidukas punkt, kui 76:70 (17:14, 23:25, 18:14, 18:17) oldi üle Treviglio meeskonnast.

Riismaa alustas taas kohtumist avaviisikus ning mängis oma tiimi kõrgeimad minutid (36), mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 0/3, vabavisked 3/3), hankis 8 lauapalli (neist 3 rünnakul), jagas ühe resultatiivse söödu ning tegi ka 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Pistoia poolel oli ainus mees, kes noorest eestlasest finaalis rohkem punkte viskas hiilgava esituse teinud ameeriklasest tagamees Jazz Johnson, kelle arvele jäi 29 silma. Teine ameeriklasest leegionär Carl Wheatle ning itaallased Daniele Magro ja Angelo Del Chiaro panustasid kõik võrdselt 8 punkti.

Kaotajate silmapaistvaim mängumees oli Wayne Langston 20 punkti ja 8 lauapalliga, Matteo Bogliardi lisas 13 silma ja Federico Miaschi 11 punkti.

Kuue superkarika mängu jooksul näitas Riismaa nii noore mehe kohta harva nähtavat stabiilsust, kui vaid korra jäi tal kaks silma puudu kahekohalisest punktisummast. Tema keskmised näitajad ca 33 minutiga olid 11 punkti ja 5,3 lauapalli.

Pistoia Basket alustab sellise positiivse tunde pealt Serie A2 põhiturniiri 3. oktoobril, kui külla sõidetakse JB Monferratole.

Suvel Korvpall24 portaalile intervjuu andnud Riismaa oli eelmisel hooajal enda sõnul universaalse mängijana peatreeneri jaoks suurepärane aukude lappija ning seeläbi teenis ta mullu liigamängudes keskmiselt 21 minutit. Riismaa sõnas, et tema võtab minuteid kui treeneri poolset komplimenti. Sellele mõttele tuginedes tasub korraks veelkord vaadata Riismaa minutite numbrit tänavuse hooaja algfaasis.

Alzalaaaa Capitano!!!!!!

🔥🔥🔥🔥🔥🔥🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆Alzala capitano!! Gianluca Della Rosa#ForzaPistoia #Supercoppa2021 #LNP ⚪🔴🐻

Posted by Pistoia Basket 2000 on Sunday, September 26, 2021

Itaalias käisid pühapäeval väljakul ka kaks Eesti koondise põhimeest Kaspar Treier ja Henri Drell, kui esimesena mainitud mehe koduklubi Sassari Dinamo sai napilt 75:73 (18:20, 18:18, 16:18, 23:17) jagu Pesarost.

Kahjuks meie meeste roll eriti suureks ei kujunenud, kuigi Kaspar Treier sai Sassari seniseid kontrollmänge arvestades üsna tavapärased minutid ja tegi oma esituse kenasti ära. Nädal tagasi 22-aastaseks saanud Treieri kontole jäi 10 minutiga 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2), 4 lauapalli, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

21 punkti ja 11 lauapalliga kerkis Sassari edukaimaks Christian Mekowulu, vanameister David Logan lisas 14 silma ning leedulane Eimantas Bendzius ja Stefano Gentile tõid kumbki 10 punkti.

21-aastase Henri Drelli mänguaeg piirdus 10 minutiga ning eestlane punktiarvet ei avanud, kui ainus sooritatud kahene sisse ei kukkunud. Protokolli läks Drellile 2 lauapalli ja 3 isiklikku viga.

Vincent Sanford viskas Pesaro edukaimana 22 punkti ja hankis 6 lauapalli, Tyrique Jones panustas 16 silma ja 7 lauapalliga ning Matteo Tambone arvele jäi 12 punkti.

Itaalia kõrgliiga teises voorus kohtub Sassari 2. oktoobril võõrsil Brindisi meeskonnaga ning Pesaro võõrustab 6. oktoobril Triestet.