Siim-Sander Vene tähistas Prantsusmaal sünnipäeva viie punktiga

-Siim-Sander Vene |Foto: Siim Semiskar

Prantsusmaa korvpalli kõrgliigas on Siim-Sander Vene ja Limoges’i klubi lühiajaline leping jõudmas lõpusirgele. Reedel pääses Eesti koondise ääremängija oma 31. sünnipäeval platsile, kui Limoges (3-5) pidi võõrsil 74:80 (15:24, 24:17, 19:21, 16:18) alla vanduma tabeliliider Boulogne-Levallois’ (7-1) meeskonnale.

Vene teenis pingilt sekkudes 18 minutit ja kogus selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2), 2 lauapalli (neist ühe ründelauast) ja 3 isiklikku viga. Vene on nüüd mänguaega teeninud kuues kohtumises ning keskmised numbrid on 14,7 minutit, 4,3 punkti, 1,5 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu.

Grismay Paumier oli 15 punkti ja 11 lauapalliga (neist lausa 8 ründelauast), C.J. Massinburg tõi 12 punkti ja 6 lauapalli ning Nicolas Lang lisas 11 silma. Nimeka treeneri Vincent Collet’ hoolealuste ehk võitjatiimi edukaim oli 14 punkti ja 7 resultatiivset söötu kogunud Will Cummings, Tomer Ginat lisas 13 silma.

Tundub täiesti uskumatu, aga Limoges’i meeskond hankis ründelauast rohkem palle kui kaitselauast (21 vs 14) ning selle põhjust tasub otsida enda väga kehvas visketabavuses (väljakult kokku 43,8%) ja vastaste heas viskepäevas (väljakult 61,2%).

Siim-Sander Vene ja Limoges’i lepingut on järel veel kaks nädalat, aga kuna viimasel nädalal on rahvuskoondiste aken, siis sisuliselt on eestlasel Prantsusmaal jäänud veel pidada kaks mängu: teisipäeval kohtutakse karikasarjas madalama liiga tiimiga Chartres ja reedel liigamatšis lähima konkurendi Chalons-Reims’iga (3-5).