Siim-Sander Vene sai avamängus Varese eest kohe kõrged minutid, Treier tegi Sassari särgis resultatiivse esituse

-Siim-Sander Vene |Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Pühapäeval tegi Itaalia kõrgliigas Varese eest tagasitulekumängu Siim-Sander Vene. Eelnevalt hooaegadel 2017/18 ja 2019/20 Vareset esindanud Vene liitus tuttava koduklubiga nädalapäevad tagasi. Esimeses kohtumises veel võidumaitset tunda ei saanud, kuna võõrsil kaotati Bologna Fortitudole 94:101 (20:25, 28:31, 25:14, 21:31).

Kohe esimeses mängus algviisikus väljakule jooksnud Vene viibis väljakul 25 minutit, viskas 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2), hankis ühe lauapalli ja patustas kahel korral pallikaotusega. Varese rünnakuraskus lasus sel korral kahe mehe õlgadele – Alessandro Gentile viskas 28 ja Anthony Beane 25 silma. Võõrustajate poolelt kerkis üleplatsimeheks hiljuti Eesti koondise vastu kaotusekibedust tundma pidanud Robin Benzing 29 punktiga.

Kolm võitu ja 10 kaotust kogunud Varese jätkab Serie A viimasel kohal. Laupäeval kohtutakse kodus Veneetsiaga.

Kaspar Treier ja Sassari Dinamo kohtusid pühapäeva lõunal võõrsil Cremonaga. Kuigi poolaeg minimaalselt võideti, jäi eestlase koduklubi võõrustajatele 80:89 (20:15, 16:20, 18:26, 26:28) alla.

Treier kasutas oma mänguminutid ära ülimalt efektiivselt: 18 minutiga viskas Eesti koondislane Sassari paremuselt teise mehena 14 silma (kahesed 4/6, kolmesed 2/3), noppis 4 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Sassari poolelt viskas parimana Stefano Gentile 15 punkti.

Viie võidu ja kaheksa kaotusega püsib Sassari 16 kõrgliigaklubi seas 12. kohal. 12. jaanuaril kohtutakse võõrsil Bologna Fortitudoga.