Siim-Sander Vene kogub tasapisi hoogu ja Limoges sai tema abiga hooaja esimese liigavõidu

-Siim-Sander Vene |Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Oma tänavuse hooaja teises Prantsusmaa kõrgliigakohtumises tegi Eesti koondise ääremängija Siim-Sander Vene korraliku esituse ja aitas Limoges’i meeskonnal kahe kaotuse kõrvale napsata esimese võidu. Numbritega 77:64 (23:19, 17:15, 16:14, 21:16) mängiti kodusaalis üle Le Portel.

Limoges tabas vastasest oluliselt paremini kaugviskeid (9/19 ehk 47,4% vs 5/15 ehk 33,3%) ja võimutseti ka lauavõitluses (44 vs 30). Le Portel’d segas ka masendav vabavisete tabavus (19/36 ehk 52,8%).

Pingilt mängu sekkunud 30-aastane Vene viibis väljakul 15,5 minutit ning kogus selle ajaga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3), 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Võitjate parimana kogus Kruize Pinkins vaid 16 minutiga 18 punkti ja hankis 9 lauapalli, Nicolas Lang lisas 15 silma, 7 lauapalli ja 4 söötu, Grismay Paumier viskas samuti 15 punkti ning C.J. Massenburgi arvele kanti 11 punkti ja 5 söötu.

Kaotajate resultatiivseim oli 17 punkti visanud Johan Passave-Ducteil, kes aga tabas vabaviskeid vaid 50-protsendiliselt (7/14).

Siim-Sander Venel on kahe kohtumisega seni kirja saadud keskmiselt 15,1 minutit, 5 punkti, 1,5 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu.

Järgmise liigamängu peab Limoges 15. oktoobril, kui külla sõidetakse Roanne’i meeskonnale, kellel tabelis seni kaks kaotust ja kolmandast voorust napp ühepunktiline võit Pariisi vastu.

Roanne’i särgis on tänavu keskmiselt 12 punkti visanud hooajal 2015/16 Tallinna Kalevis pallinud kanadalasest tagamees Johnny Berhanemeskel.

Kui laupäeval Saksamaalt tulnud kehva uudise kohta kirjutasime eraldi, siis ei saanud Eesti korvpallisõbrad meie mehe tegemistele kaasa elada ka sealses tugevuselt teises liigas ProA, kuna noormängija Jorke Aav ei pääsenud oma meeskonna Ehingen Urspringi kaotusmängus platsile. Ehingen (0-3) pidi koduväljakul tunnistama 83:95 Rain Veidemani eelmise hooaja koduklubi Rostock Seawolvesi (2-2) paremust.

Alles 16-aastane Jorke Aav käis Ehingeni eest Saksamaa esiliigas platsil kahes esimeses voorus ning sai kirja keskmiselt 17,5 minutit, 2,5 punkti ja ühe resultatiivse söödu.

Soome korvpalli meistriliigas pidid Kiur Thomas Vehmanen ja Loimaa Bisons (1-2) koduväljakul tunnistama Kataja Basketi (1-2) 77:63 (21:16, 23:16, 17:14, 16:7) paremust.

Eestis üles kasvanud Vehmanen teenis mänguaega 14,5 minutit ning kogus 2 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/1, vabavisked 0/2), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 3 pallikaotust.

Vehmanen on seni kolmes kohtumises kirja saanud keskmiselt 14 minutit, 1,7 punkti, 1,7 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu.