Siim-Sander Vene ja Limoges jõudsid Prantsusmaa karikavõistlustel kindlalt järgmisesse ringi

-Siim-Sander Vene |Foto: Limoges CSP Facebook

Prantsusmaal tegi teisipäeval oma järjekordse mängu Eesti koondise ääremängija Siim-Sander Vene, kui tema koduklubi Limoges alistas karikavõistluste 1/32-finaalis 84:61 madalamas Pro B liigas palliva Nantes’i meeskonna.

Veidi vähem kui kuu aja pärast 31-aastaseks saav Vene oli omas tiimis üks kõrgeimad minutid saanud mees, kuid eestlane oli hädas kaugvisete tabavusega. 25 mänguminutiga tõi Vene 3 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/5, vabavisked 1/1), hankis 3 lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu ja tegi 4 isiklikku viga.

C.J. Massinburg viskas Limoges’i parimana 19 punkti ja hankis 8 lauapalli, Timothe Crusol lisas 14 silma ja Hugo Invernizzi tõi 12 punkti. Nantes’i poolel kogus James Terry Smith 18 punkti.

Vene ja Limoges on nüüd pärast kahes esimeses liigavoorus kaotuse tunnistamist koos tänase karikamänguga järjest võitnud kolm matši ja tundub, et ollakse mingit rütmi leidmas.

Esmaspäeval teatas Limoges ka uudise, mis võib mõneks ajaks meie mehe rolli veel tõsta, kui 22-aastane ja 204 cm pikkune ääremängija Thimotee Bazille peab eelmises kohtumises saadud jalatrauma tõttu kolm nädalat platsilt eemal olema. Tõsi, noormehe roll meeskonnas pole seni väga suur olnud – kolme mänguga keskmiselt 8,5 minutit ja 2 punkti.