Riismaa korralik esitus aitas Pistoia superkarikas nelja hulka; Koršunov ja Kuuba paistsid silma kontrollmängudes

-Joonas Riismaa |Foto: Siim Semiskar

Joonas Riismaa ja Pistoia Basket 2000 alustasid reedel Itaalia tugevuselt teise liiga ehk Serie A2 superkarika final eight turniiri, kui 81:71 (18:13, 23:12, 29:27, 11:19) võiduga San Severo Cestistica üle tagati endale koht poolfinaalis.

19-aastane eestlasest väike äär alustas kohtumist avaviisikus ning viibis lõpuks platsil 31 minutit. Selle ajaga kogunes tema kontole 10 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/6, vabavisked 2/2), 5 lauapalli (neist 2 rünnakul), 2 vaheltlõiget, üks resultatiivne sööt, 3 isiklikku viga ja üks pallikaotus.

Pistoia resultatiivseimana viskas Jazz Johnson 21 punkti ja hankis 5 lauapalli, Lorenzo Saccaggi tõi 18 silma ning Daniele Magro lisas 12 punkti. Kaotajate edukaim oli Michele Serpilli 18 punkti ja 8 lauapalliga, Ty Sabin viskas 16 silma.

Pistoia poolfinaal toimub laupäeva õhtul ning nende vastaseks tuleb Chiusi Umana, kes veerandfinaalis alistas 74:71 Scafati Givova. Superkarika finaal peetakse pühapäeval.

Aste madalamal ehk Serie B-s said Mait Peterson ja Agrigento Fortitudo superkarika veerandfinaalis väga valusa kaotuse, kui 61:62 (19:15, 18:17, 8:18, 16:12) jäädi alla Cividale UEB-le.

19-aastane ja 208 cm pikkune Eesti noortekoondiste tsenter Mait Peterson mängis 13,5 minutit ning tõi selle ajaga 4 punkti (kahesed 2/4), 2 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu ning tegi ka ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Serie B tasemel oli Kirill Koršunov kolmapäeval oma koduklubi Montenegro Sutori kontrollmängus Elpidio Basketi vastu väga heas hoos.

82:67 võiduga lõppenud matšis kogus 21-aastane ääremängija oma tiimi paremuselt kolmanda skooritegijana 17 punkti. Edukamad olid Marco Murabito 21 ja Dario Masciarelli 18 silmaga.

Samuti Serie B tasemel palliv 17-aastane tagamängija Gregor Kuuba aitas oma kodumeeskonnal Livorno Libertas 1947-l 77:71 alistada Piombino võistkonna.

Kahe nädala pärast oma 18. sünnipäeva pidav 2-meetrine Kuuba viskas 12 punkti ja jagas koos Andrea Casellaga oma tiimi paremuselt teise skooriküti au. Antonello Ricci arvele jäi parimana 17 silma.