Riismaa ja Pistoia alustasid ka liigahooaega võimsalt, ülejäänud Eesti “itaallastelt” tuli võidulisa vaid 16-aastase saarlase osalusel

-Joonas Riismaa |Foto: Pistoia Basket 2000

Itaalias erinevatel liigatasemetel pallivatel Eesti noorkorvpalluritel jäi möödunud nädalavahetusest näppude vahele vaid kaks võitu, kui Serie A2 tasemele jätkas võimast hooaja algust Joonas Riismaa kodumeeskond Pistoia ja Serie C liigas alustas ilusa esitusega hooaega Tormi Joonatan Metsla.

Itaalia kõrgliigas pidid Kaspar Treier ja Sassari Dinamo teises voorus vastu võtma tänavuse hooaja esimese liigakaotuse, kui laupäeval jäädi 80:89 (23:30, 18:22, 16:15, 23:22) alla Brindisile.

Sassari peatreener Demis Cavina usaldas 22-aastast eestlasest ääremängijat sel korral platsile vaid neljaks minutiks ning Treier selle ajaga statistikasse ühtegi numbrit kirja ei saanud.

Sassari edukaim oli 15 punkti visanud Anthony Clemmons, Christian Mekowulu lisas 13 silma ja 8 lauapalli, Tyus Battle tõi 12 punkti ning Eimantas Bendzius panustas 11 silmaga. Brindisi eest hiilgas 28 minutiga 29 punkti paugutanud Raphael Gaspardo, Nathan Adrian ja Josh Perkins lisasid vastavalt 17 ja 16 silma.

Seekordne statistiline kuivale jäämine tähendab, et Kaspar Treieri alanud hooaja keskmised näitajad langesid 7 minuti, 2,5 punkti ja 2 lauapalli peale.

Värske Serie A2 liiga superkarikavõitja Pistoia Basket alustas vägevalt ka liigahooaega, kui tabelisse kirjutati esimene võit. Numbritega 83:69 langes võõrsil Monferrato meeskond, mille noortesüsteemi siirdusid eelmisel sügisel Keila KK tagamees Erik Makke ja Tartust sirgunud 207 cm pikkune Risto Soodla.

Sarnaselt superkarika turniirile oli 19-aastane Joonas Riismaa ka hooaja esimeses liigamatšis kindel algviisiklane, visates 31 minutiga oma tiimi paremuselt kolmanda mehena 11 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 3/4) ja hankides paremuselt teise mängijana 8 lauapalli. Lisaks jäi eestlasest ääremängija arvele üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Pistoia poolel viskas Jazz Johnson edukaimana 20 punkti, Daniele Magro lisas 12 silma ja Carl Wheatle tegi 10 punkti ja 14 lauapalliga kaksikduubli. Värskelt meeskonna juurde jõudnud täiendus Daniel Utomi sai oma esimesed pinged ka maha, kui 11 minutiga kogus 3 silma. Kaotajate mängu vedas 20 punkti ja 14 lauapalli kogunud Leonardo Okeke.

Pistoia järgmine mäng toimub 10. oktoobril, kui külla sõidetakse endisele kõrgliiga tippsatsile Cantule, kes alustas liigahooaega samuti kindla võiduga. Cantu jäi mullu põhihooajal viimaseks ja langes kõrgliigast aste madalamale.

Itaalia tugevuselt kolmandal liigatasemel ehk Serie B-s pidid neli noort Eesti korvpallurit koos oma koduklubidega esimestes liigamatšides tunnistama kaotusi.

Meie meestest tegi kõige parema esituse 22-aastane tagamees Hugo Erkmaa, kes pääses laupäeval Taranto CJ Basketi 74:75 kaotusmängus Kleb Ragusa Virtuse vastu platsile avaviisikus ja kogus 34 minutiga 9 punkti (kahesed 2/9, kolmesed 1/2, vabavisked 2/3), 6 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Kirill Koršunov ja Montegranaro Sutor pidid samuti koduplatsil vastu võtma 47:75 kaotuse Jesi meeskonnalt. 21-aastane Eesti ääremängija jooksis platsile algrivistuses ning tõi 30 minutiga 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/4), 2 lauapalli, ühe vaheltlõike ja tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas 1947 pidid koduplatsil tunnistama Legnano 80:73 paremust. Tuleval reedel 18-aastaseks saav 2-meetrine Kuuba viskas 8 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1), hankis 2 lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Tänavu suvel Eesti U20 koondisesse kuulunud keskmängija Mait Peterson jäi 17 minutiga kahjuks kuivale (kahesed 0/1, kolmesed 0/1), kui tema kodumeeskond Agrigento jäi võõrsil 65:73 alla Molfettale.

Aste madalamal ehk Itaalia neljandal liigatasemel Serie C-s palliv 16-aastane Orissaarest tuule tiibadesse saanud tagamängija Tormi Joonatan Metsla kerkis Montale Basketi 81:71 laupäevases võidumängus Altopascio vastu 14 punktiga oma tiimi paremuselt teiseks skooritegijaks.