Puidet ja Veesaar said Hispaanias vahetult enne koondisepausi mängida korralikud minutid

Efektiivselt ja mitmekülgselt tegutsenud Veesaar oli selgelt Madridi Reali parim mees!

-Henri Veesaar |Foto: Siim Semiskar

Läinud nädalavahetusel pidasid Hispaanias oma viimased liigamängud enne MM-valikmängudeks Eesti koondise juurde tulekut 17-aastane Henri Veesaar ja 29-aastane Jaan Puidet. Eesti mehed usaldati väljakule suurteks minutiteks, kuid kahjuks pidid mõlemad kaotusekibedust maitsma.

Puidet ja Real Valladolid (4-5) pidid reedel Hispaania tugevuselt teisel liigatasemel tunnistama koduplatsil lähirivaali Melilla (5-4) 72:68 (21:12, 14:20, 20:19, 17:17) paremust.

Avaviisikus väljakule pääsenud Puidet kogus 28,5 minutiga 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/1), 2 lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu ja ühe pallikaotuse.

Puideti keskmised näitajad on senise üheksa liigakohtumisega olnud 20,5 minutit, 7,2 punkti, 1,8 lauapalli, 1,2 resultatiivset söötu ning seda visketabavusega 61,9% kahesetel ja 44% kolmestel.

Veesaar ja Madridi Reali duubelrivistus (8-2) said laupäeval tugevuselt neljandas liigas ehk EBA-s oma regioonis alles hooaja teise kaotuse, kui võõrsil jäädi loteriiks kujunenud lõpuga alla samuti tabeli eesotsas paiknevale Alcalale (7-3) 88:91 (16:15, 26:17, 19:33, 27:26).

17-aastane Eesti koondise suur äär/tsenter sekkus mängu vahetusest ning kogus 26 minutiga 11 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1, vabavisked 5/8), 8 lauapalli (neist 1 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 kulpi, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Seejuures lõpetas Veesaar kohtumise oma tiimi poolel selgelt parima efektiivsusteguriga 21, kui paremuselt järgmisel noormehel oli vastav number 12. Samuti jäi Veesaar ühena kolmest Madridi Real II mängijast +/- näitaja järgi vähemalt 7-ga plusspoolele.

Veesaare keskmised numbrid on senise üheksa liigakohtumisega olnud 24,5 minutit, 10,8 punkti, 4,2 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu ning seda 76,2-protsendilise tabavusega kahepunkti tsoonist.

Hispaania kõrgliigas mängisid meie meeste Kristian Kullamäe ja Sander Raieste klubid ilma eestlasteta ning Burgos pidi kodusaalis Barcelona vastu leppima võitlusliku aga kindla 69:83 kaotusega ja Baskonia sai koduplatsil 83:77 jagu Andorrast.