PROTOKOLLID | TalTech ja Tartu Ülikool näitasid Tallinna Karikal võimu ja kohtuvad homme finaalis

-Märt Rosenthal |Foto: Siim Semiskar

Kalevi spordihallis toimuval hooajaeelsel kontrollturniiril Tallinna Karikas 2021 jõudsid reedel mängitud poolfinaalide tulemusena finaali TalTech ja Tartu Ülikool Maks & Moorits.

Esimesena peetud poolfinaalis sai TalTech 78:62 (16:18, 22:10, 29:20, 11:14) jagu Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnast. Esimese ja viimase veerandi Kalev küll võitis, aga vahepealsete perioodide suur allajäämine ei lubanud neil võidu nimel kaasa rääkida.

Väljakult viskeid 8/10 tabanud Indrek Kajupank viskas võitjate parimana 19 punkti, esialgu kahenädalasel testiperioodil olev Bunyon Tyson jr tõi 13 silma, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu, Oliver Metsalu kontole jäi 13 punkti, 5 lauapalli ja 5 söötu, Tanel Sokk kogus 12 silma, 6 lauapalli ja 4 söötu ning Erik Keedus 10 punkti ja 5 lauapalli.

Tallinna Kalev/TLÜ poolel tõi Corey Riley-Ross 15 punkti, Joonas Järveläinen viskas 12 silma ja Eduards Hazners kogus 10 punkti.

Teises poolfinaalis alistas Tartu Ülikool Maks & Moorits 82:59 (20:20, 25:12, 15:19, 22:8) Rakvere Tarva.

Kohtumine oli selgelt Tartu kontrolli all, kuid Tarvas suutis kolmandal veerandil teha ühe vahespurdi ja tulla korraks kaheksa punkti peale tagasi (51:59). Tartlased vastasid üsna kohe aga omakorda 15:0 spurdiga ja rebestasid vahe 80:54 peale.

Võitjate poolel kogus leedulasest tsenter Adomas Drungilas vaid 18,5 minutiga 14 punkti ja 7 lauapalli. Ohu märk oli see, et Drungilas sai mängu lõpus ka päris valusa löögi rindkeresse ja teda tohterdati meeskonna pingi taga. Emmanuel Wembi arvele kogunes 13 silma, 8 lauapalli ja 4 söötu, Märt Rosenthal tõi 12 punkti ja 5 söötu, Hendrik Eelmäe lisas 11 punkti ning Robin Kivi panustas 10 punkti ja 5 sööduga.

Tarva edukaim oli 13 punkti ja 6 lauapalli kogunud Igor Josipovic, Kristen Kasemets, Aleksa Nikolic ja Tormi Niits lisasid kõik 7 silma.

Tallinna Karikas 2021 meeste korvpalliturniiri võitja selgub Kalevi spordihallis laupäeval kell 18.30 algavas finaalis TalTechi ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vahel. Enne seda, algusega kell 16.00, mängitakse välja kolmas koht Tallinna Kalev/TLÜ ja Rakvere Tarva osalusel.