PROTOKOLL | Pärnu Sadam näpistas kontrollmängus ära neil mullu Eesti-Läti liiga hooaja lõpu rikkunud tiimi

-Pärnu Sadama korvpallimeeskond |Foto: Pärnu Sadam

Eesti mullune korvpallihõbe Pärnu Sadam pidas teisipäeval oma teise kohtumise Leedus Raimundas Sargunase nimelisel turniiril, kui pronksimatšis saadi 80:66 (21:13, 23:24, 14:10, 22:19) jagu lätlaste BK Ogrest.

Pärnakad asusid kohtumist juhtima kohe avaminutist ning ei andnud eduseisu kordagi käest, suurim vahe oli 17 punkti. Nagu protokoll näitab siis kohtumise 40-st minutist oldi ees 39 minutit ja 27 sekundit.

Kuigi Pärnu tabas kolmeseid kõigest 18,2-protsendiliselt (4/22) ja tegi 19 pallikaotust, siis kõik need puudused korvati suurepärase kahesteprotsendiga 66,7 ning vastasest sooritati üheksa vabaviskeüritust rohkem (25 vs 16). Silma jääb ka erinevus lauavõitluses, mis oli 43-32 Eesti tiimi kasuks.

Nigeeria koondisega suve lõpus ka Aafrika meistrivõistlustel mänginud Tarekeyi Edogi arvele jäi 29,5 minutiga 13 punkti, 8 lauapalli ja 3 söötu, Robert Valge lisas samuti 13 silma ning Mihkel Kirves ja lätlane Andis Misters kogusid mõlemad 12 punkti. Kirves hankis ka 6 lauapalli. Tagamees Kasey Hill pani 22 minutiga kokku huvitava statistikarea, kui tõi 4 punkti, andis 10 korvisöötu, tegi 4 vaheltlõiget ja negatiivse poole pealt ka 5 pallikaotust.

Koguni 20 pallikaotust teinud Ogre kasuks viskas Paulius Poška parimana 14 punkti, Braylon Rayson lisas 12 silma ja Emanual Shepheard tõi 11 punkti.

Kindlasti oli Pärnul meeles eelmise hooaja lõpufaasis Ogrelt Paf Eesti-Läti korvpalliliiga veerandfinaalis saadud valus 68:77 kaotus, mis jättis pärnakad medalikohtumistelt eemale.

Pärnu Sadamal on tänasest veel täpselt kaks nädalat, et oma mängu sättida enne kodusaalis peetavat FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniturniiri, kus 28. septembril algusega kell 20.00 minnakse vastamisi Austria klubiga Viini GGMT.