Meeskonna parimaks kerkinud Saar ja Barton püsivad USA-s võitmatuna ning tõusid üleriigilises edetabelis kõrgele kohale

Saar ja Loigu pidasid nädala jooksul kahe peale seitse mängu

-Hannes Saar mängujärgsel intervjuul |Foto: Barton Sports Facebook

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis mängivatel Eesti korvpalluritel on selja taga tihe mängunädal. Hannes Saare hooaeg sai suurepärase jätku.

Saare kolledžimeeskond Barton Cougars pidas möödunud nädala jooksul kolm kodumängu, mis kõik ka võideti. Eestlasest tagamees kuulus kõigis mängudes Bartoni algviisikusse.

Esmalt võõrustas Barton teisipäeval Kansase Wesleyani ülikoolimeeskonda ja alistas vastase kindlalt 104:57. Saar sai mänguaega 18 minutit, mille jooksul viskas ta 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/5), hankis 4 lauapalli, jagas sama palju resultatiivseid sööte ning tegi 3 vaheltlõiget. Lisaks patustas eestlane 3 pallikaotusega ja tegi ühe isikliku vea.

Reedeses mängus saadi raske 71:66 võit Clarendoni kolledžimeeskonna üle. Saar viibis väljakul lõpuks 30 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 16 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 1/7, vabavisked 5/5). Lisaks kogunes eestlase saldosse 6 lauapalli, 3 korvisöötu, üks vaheltlõige, 3 blokeeritud viset, 5 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Päev hiljem alistas Barton 77:65 McCook Community College’i meeskonna. Taas 30 minutit mänginud Saar sai seekord kirja 6 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/4, vabavisked 2/3), ühe lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Oma viimase konverentsivälise matši pidanud Bartonil on nüüd kuuest mängust kuus võitu. Esmaspäeval uuendatud üleriigilises NJCAA reitingus tõusis Barton 25. kohalt 12. positsioonile. Sel nädalal tehakse algust konverentsisiseste mängudega.

Andre Loigu kodumeeskond Northwest College Trappers pidas läinud nädalal koguni neli kohtumist.

Esmaspäeval toimunud mängus kaotas Northwest võõrsil lisaajal Western Nebraska Community College’i meeskonnale 81:87. Kohtumist pingilt alustanud Loigu sai mänguaega 7 minutit, mille jooksul viskas mööda ühe kaugviske.

Päev hiljem alistati samal väljakul aga Colorado All Stars võistkond koguni 88:49. Algviisikus alustanud Loigu sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 26 minutit – ning sai kirja 3 punkti (kolmesed 1/3), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe isikliku vea.

Reedel alistas Northwest neutraalsel väljakul Rivertonis toimunud matšis Northeastern Junior College’i meeskonna 89:80. Loigu sekkus pingilt mängu 7 minutiks, kuid ühtegi pealeviset ei sooritanud. Eestlasest tagamängija arvele jäi üks lauapall ja üks korvisööt, negatiivse poole pealt ka üks isiklik viga.