Maui turniiril raske võidu saanud Tass ja Saint Mary’s jätkavad NCAA-s puhaste paberitega

Ilveri kodumeeskond Wisconsin alustas turniiri samuti võidukalt

-Matthias Tass |Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis pallivate Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels jätkas hooaega võidukalt, kui Las Vegases toimuval Maui Invitational miniturniiril mängiti avaringis 62:59 (31:31) üle Notre Dame Fighting Irish.

Äärmiselt tasavägises mängus ei paisunud teisel poolajal vahe kordagi suuremaks kui kolm punkti. Minut enne mängu lõppu oli Saint Mary’s seejuures veel 57:58 kaotusseisus.

Algviisikus alustanud Tass viibis väljakul 27 minutit ning viskas 7 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 1/2), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kogunes eestlase arvele 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 blokeeritud viset, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Tema meeskonnakaaslane Böckler platsil ei käinud. Võitjate parimana viskas oma ülikoolikarjääri rekordit tähistavad 22 punkti Dan Fotu, Notre Dame’i resultatiivseim oli 16 silma toonud Cormac Ryan.

Saint Mary’s on alustanud tänavust hooaega viie järjestikuse võiduga.

Markus Ilveri kodumeeskond Wisconsin Badgers alistas sama turniiri avaringis Texas A&M Aggiesi 69:58 (35:34).

Ilverita mänginud Wisconsini resultatiivseim oli ülikoolikarjääri parima viskeõhtu korraldanud Johnny Davis, kelle arvele jäi 21 punkti ja 9 lauapalli. Kaotajate poolelt jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Quenton Jackson, kes kogus 15 silma.

Wisconsinil on nüüd kirjas kolm võitu ja üks kaotus.

NCAA põhihooaja raames peetav Maui turniir toimub traditsiooniliselt Hawaii saarte hulka kuuluval Maui saarel, kuid koroonaviirusega seotud reisipiirangute tõttu mängitakse tänavu Las Vegase külje all asuval Michelob Ultra Arenal.

Saint Mary’s läheb Eesti aja järgi täna öösel vastu homset toimuvas poolfinaalis vastamisi Oregoniga. Wisconsin kohtub Houstoniga, keda hinnatakse hetkel NCAA tugevuselt 12. meeskonnaks.