Maik-Kalev Kotsar naasis vigastuspausilt ja kerkis võidumängus Hamburgi eest kohe suurde rolli

+ teiste Saksamaal mängivate eestlaste ja nende klubide tegemised

-Maik-Kalev Kotsar |Foto: imago images/camera4+/Scanpix

Saksamaa korvpalli Bundesligas naasis õlavigastusest tingitud pausilt Eesti koondise tsenter Maik-Kalev Kotsar, kelle abiga Hamburg Towers alistas pühapäeval kodusaalis suureskoorilises matšis 103:92 (37:26, 27:28, 21:19, 18:19) Braunschweig.

Kotsar alustas kohtumist vahetuspingilt ning viskas lõpuks 28,5 minutiga oma meeskonna paremuselt teise skooritegijana 16 punkti (kahesed 6/8, vabavisked 4/5), hankis 2 lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga. Kotsari keskmised näitajad on nüüd seitsme mänguga olnud 12,6 punkti, 5,7 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu.

Võitjate resultatiivseimana viskas Jaylon Brown 22 punkti ja hankis lisaks ka 5 lauapalli. Seth Hinrichsi arvele jäi 12 silma ja samuti 5 lauapalli ning vahepeal koondiseaknas ka Eesti rahvusmeeskonna vastu mänginud tagamees Justus Hollatz kogus 9 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu. Kaotajate edukaim oli Robin Amaize 18 punkti, 5 lauapalli, 5 söödu ja 3 vaheltlõikega.

Hamburg Towersil on liigatabelis nüüd 6 võitu ja 3 kaotust ning sellega ollakse kolmeses grupis koos Ludwigsburgi ja Berliini Albaga kohtadel 3.-5., vahetult Müncheni Bayerni ja Bonn Telekom Basketsi (mõlemal 7-2) selja taga.

Vigastatud Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth hoiab 4 võidu ja 4 kaotusega 11. positsiooni. Viimati saadi võõrsilt väärtuslik 87:84 võit Bambergi üle. Suurema osa minutitest vaid seitsme mängija vahel ära jaganud Bayreuthi parimatena viskasid Marcus Thornton ja Terry Allen võrdselt 20 punkti. Allen hankis ka 6 lauapalli ja tegi 5 vaheltlõiget.

Saksamaa tugevuselt teises liigas ehk ProA tasemel kaotasid eestlasest noormängija Jorke Aav ja Ehingen võõrsil suurelt 74:110 Artland Dragonsile. 16-aastane ja 181 cm pikkune Aav kogus 7,2 minutiga ühe resultatiivse söödu ja 2 pallikaotust. Ehingen on 11 vooru järel liigas ainsana veel võiduta.

Saksamaa tugevuselt kolmandas liigas ehk ProB tasemel sai Indrek Suneliku kodumeeskond Koblenz EPG Baskets kodusaalis 85:71 jagu seni kaotuseta püsinud Dresden Titansist. 21-aastane Sunelik jäi Korvpall24 portaali andmetel paar nädalat tagasi kimpu koroonaviirusega ja meeskonna poolt mänguks üles antud polnud. Liigatabelis on Koblenz 8 võidu ja 2 kaotusega oma regioonis just Dresdeni järel teisel positsioonil.