Maik-Kalev Kotsar lõi Hamburg Towersi hävitustöös isukalt kaasa

Eelmises voorus vigastuspausilt naasnud Indrek Sunelik teenis kõrged mänguminutid

-Maik-Kalev Kotsar |Foto: imago images/Torsten Helmke/Scanpix

Saksamaa korvpalli kõrgliigas sai pühapäeval ülisuure võidu kirja Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers (5-2), kes alistas külla sõitnud BG Göttingeni (4-2) koguni 83:46 (23:19, 19:11, 24:4, 17:12).

23 minutit väljakul viibinud Kotsar viskas 10 punkti (kahesed 4/6, vabavisked 2/2), olles üks kolmest Hamburgi klubi mängijast, kes jõudis kahekohalise punktisummani. Lisaks võttis eestlane 6 lauapalli (neist 2 ründe- ja 4 kaitselauast) ja tegi 4 pallikaotust.

Võitjate parim oli Jaylon Brown , kes tõi üleplatsimehena 22 punkti, hankis 4 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Caleb Homesley kogus Kotsariga võrdselt 10 punkti ja võttis 5 lauapalli.

Hamburg jätkab Saksamaa kõrgliigas tabeli tipus, kuigi sama palju võite ning kaotusi on kirjas ka Bonnil ja Bambergil. Kuigi Eurocupis on meeskond kolme vooru järel veel võiduta, siis tundub, et mängud tugevate vastastega on Hamburgi meeste enesekindlust palju tõstnud ja koduliigas suudetakse seda realiseerida.

Kui Hamburgi peatreener Pedro Calles oli pärast viimatist Eurocupi kohtumist üsna rahulolematu meeskonna kaitsemängu suhtes, siis sel korral suudeti tema sõnul vajalikud korrektuurid teha. “Pean oma mängijaid õnnitlema, kuna eelmise mänguga võrreldes tehti head tööd. Aga tuleb mainida, et Göttingen eksis vabavisetel, mida nad tavaliselt tabavad paremini. Seega me ei saa kaitses loorberitele puhkama jääda. Siiski mängisime hästi. Me ei lasknud neil rünnakul rütmi kätte saada, saime ise tänu kaitsele ja kiirrünnakutele lihtsaid korve ja mängisime rohkema energiaga. Lõpuks olidki need võidu võtmeks.”

Laupäeval käis Saksamaa kõrgliigas väljakul ka Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth (2-4), kes sai võõrsil väärtusliku 89:87 (22:25, 21:15, 22:33, 24:14) võidu Heidelbergi (4-3) vastu. Eesti koondise ääremängija jalavigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Terry Allen viskas võitjate poolel 16 punkti ja hankis 5 lauapalli, Cameron Wells kogus 15 silma ja 10 resultatiivset söötu, Martynas Sajus lisas samuti 15 punkti, 8 lauapalli ja 3 kulpi, Andreas Seiferth sai kirja 10 punkti ja 7 lauapalli ning Kevin Wohlrath tõi samuti 10 silma.

Saksamaa tugevuselt kolmandas liigas ehk ProB tasemel on peaaegu kuu aega kestnud vigastuspausilt naasnud mullu Kalev/Cramo hingekirja kuulunud Indrek Sunelik, kes pidi laupäeval koos oma koduklubi Koblenz EPG Basketsiga (6-1) võõrsil vastu võtma 64:87 kaotuse TSV Oberhaching Tropicsi (3-3) meeskonnalt.

Juba eelmises voorus pausilt naasnud 21-aastane Sunelik teenis mänguaega 28 minutit ja kogus 4 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/4, vabavisked 2/4), 3 lauapalli (neist üks ründes), 3 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Eelmise vooru matšis, kui võõrsil alistati 81:73 Speyer, tõi Sunelik 14 minutiga 6 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/3), 3 lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Sunelik on nüüd nelja kohtumisega ProB liigas kogunud keskmiselt 20 minutit, 7,3 punkti, 3,8 lauapalli ja ühe vaheltlõike.