Maik-Kalev Kotsar ja Hamburg Towers said Bundesligas hooaja esimese võidu

-Maik-Kalev Kotsar |Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Saksamaa korvpalli kõrgliigas teenis Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburg Towers pühapäeval hooaja avavõidu, kui kolmanda vooru kohtumises mängiti 74:64 (22:12, 21:19, 22:19, 9:14) üle seni vaid kaotusi tunnistanud Frankfurt Skyliners.

Avaviisikus platsile jooksnud Kotsar mängis kokku 24 minutit ning kogus selle ajaga oma tiimi paremuselt neljanda skooritegijana 10 punkti (kahesed 4/8, vabavisked 2/4), 2 lauapalli, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Robin Christen oli 19 punkti ja 6 lauapalliga võitjate edukaim, Caleb Homesley tõi 14 silma ning Jabril Durham oli 11 punkti, 11 resultatiivse söödu ja koguni 8 vaheltlõikega väga lähedal harvanähtavale kolmikduublile.

Skylinersi kasuks viskas Quantez Robertson 17 punkti ja hankis 7 lauapalli, Lorenz Brenneke lisas 14 silma ja 9 lauapalli ning Rasheed Moore sai kirja 10 silma.

Hooaja esimese liigamängu terviseprobleemide tõttu vahele jätnud Kotsar on nüüd keskmiselt 23,5 minutiga kirja saanud 10 punkti ja 5 lauapalli ning teinud seda 69,2-protsendilise visketabavusega.

Järgmise liigamängu peab Hamburg Towers täpselt nädala pärast ehk 17. oktoobril, kui kohtutakse Janari Jõesaare koduklubi Bayreuthiga. Jõesaare osalemine selles kohtumises sattus eile suure küsimärgi alla.

Pärast kohtumist Bayreuthiga algab Hamburgi jaoks aga meeletu tempo, kui 19. oktoobril tehakse debüüt Eurocupis, kus kuni aprilli alguseni peetaval põhiturniiril mängitakse 18 kohtumist.