Kriisa ja Arizona alistasid kindlalt tippülikooli ning võitsid turniiri, eestlane nihutas taas isiklikke rekordeid

Suurbritannia vastu säranud Teder kerkis Washington State'i võidumängus naiskonna parimaks

-Kerr Kriisa |Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Kerr Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats võitis Las Vegases peetud Roman Main Event miniturniiri, alistades finaalis 80:62 Michigan Wolverinesi.

Pea kogu kohtumist domineerinud Arizona juhtis poolajaks 37:29 ning enam edu ei loovutanudki.

Algviisikusse kuulunud Kriisa viibis väljakul 29 minutit ning kogus kehva visketabavuse juures 7 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/8), võttis 2 lauapalli, andis mängu parimana 7 korvisöötu, tegi 4 vaheltlõiget ja sai NCAA-s kirja oma esimese viskeblokeeringu. Lisaks tegi ta ühe isikliku vea.

Nii resultatiivsetes söötudes kui ka vaheltlõigetes tegi eestlane oma ülikoolikarjääri rekordi.

Üleplatsimeheks kerkis Kriisa meeskonnakaaslane Christian Koloko, kes viskas 22 punkti ja hankis 7 lauapalli. Bennedict Mathurin lisas 16 punkti. Michigani resultatiivseim oli 14 punkti visanud Eli Brooks. Caleb Houstan, keda ennustatakse järgmise NBA drafti esimese ringi valikuks, piirdus 6 punktiga.

Michigan kuulub NCAA tippude hulka. Associated Pressi poolt iganädalaselt koostatavas pingereas hoiab meeskond kõrget neljandat positsiooni.

Kohtumine toimus T-Mobile Arenal, kus igapäevaselt peab kodumänge NHL-i jäähokiklubi Vegas Golden Knights.

Arizona on hooaega alustanud suurepäraselt, olles võitnud kõik senised viis kohtumist.

Väljakul käis ka hiljutistes EM-valikmängudes Eesti naiste koondist aidanud Johanna Eliise Teder. Viimases valikmängus Suurbritannia vastu 15 punktiga Eesti parimaks kerkinud Teder tegi taas hea esituse, kui tema kodunaiskond Washington State Cougars alistas võõrsil 73:59 Idaho Vandalsi.

Algviisikus alustanud ja 34 minutit platsil viibinud eestlanna viskas võistkonna parimana 13 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 3/7, vabavisked 2/6), võttis 5 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks jäi tema arvele 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Idaho parim punktitooja oli Louise Forsyth 18 silmaga.

Washington State on võitnud kõik kolm senist mängu.