Kotsar jäi Saksamaal liigahooaja avamängult eemale, Aav ja Sunelik said minutid kirja

-Jorke Aav |Foto: Ehingen Urspring

Saksamaa erinevates korvpalliliigades oleks laupäeval pidanud platsile jooksma kolm Eesti mängumeest, kuid seda tegid kaks – tugevuselt teises liigas ehk ProA-s alles värskelt 16-aastaseks saanud Jorke Aav ning aste madalamal mullu BC Kalev/Cramos pallinud 21-aastane Indrek Sunelik. Eemalejääja oli Eesti koondise põhikeskmängija Maik-Kalev Kotsar, kellel on probleeme tervisega.

Hamburgi kodulehel oli mängueelses ettevaates kirjas, et 24-aastane ja 211 cm pikkune eestlasest hiiglane Maik-Kalev Kotsar sai pärast treeningmängu Göttingeni vastu trauma ning treenis vaid osalise koormusega. Enne matši Kotsari võimalusi 100-protsendiliselt maha ei kantud, kuid lõpuks meie mees mängivasse koosseisu lõpuks ei pääsenud.

Hamburg Towers alustas põhiturniiri väga valusa kaotusega, kui võõrsil jäädi 87:88 alla Ludwigsburgile. 24 punkti kogunud Jaylon Brown sai viimastel sekunditel üritada ka võiduviset, aga korvi see ei kukkunud. Lisaks Brownile jõudis Hamburgi poolel kahekohalise punktisummani Caleb Homesley, ks viskas 15 silma. Võitjate mängu vedas koguni 39-aastane Tremmell Darden 21 punktiga, Jonah Radenbaugh lisas 18 silma.

Suvel Saksamaale noorteakadeemiasse siirdunud Tartust pärit tagamees Jorke Aav pääses juba teist liigakohtumist järjest platsile ProA tasemel, kui tema koduklubi Ehingen Urspring pidi tunnistama Itzehoe Eaglesi selget 94:78 (24:25, 24:14, 24:16, 22:23) paremust.

Aav viibis väljakul 15 minutit ning punktiarvet selle ajaga ei avanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1). Noorele mehele läks protokolli kirja üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Võitjate Itzehoe Eaglesi edukaim oli Christopher Hooper 25 punkti ja 5 lauapalliga, Yasin Kolo kogus 15 silma ja 7 lauapalli. Urspringi poolel vastas Kevin Strangmeyer 18 punktiga ja Maximilian Langenfeld tõi 15 silma.

Jorke Aaval on nüüd kahe kohtumisega ProA tasemel tänavusel hooajal kirjas keskmiselt 17,5 minutit, 2,5 punkti, ja 0,5 resultatiivset söötu.

Aste madalamal ehk ProB liigas tegi samuti oma tänavuse teise ülesastumise liigamängus mullune Kalev/Cramo tagamees Indrek Sunelik, kelle abil sai Koblenz EPG Baskets 70:59 (21:13, 18:13, 16:18, 15:15) jagu Müncheni Bayerni duubelrivistusest.

Võitjate poolel kogus Brian Butler 12 punkti ja hankis 6 lauapalli ning Dominique Johnsoni arvele kanti 11 silma ja 8 lauapalli. Kaotajate kasuks kogus alles 15-aastane venelane Ivan Hartšenkov 16 punkti.

21-aastane ja 2-meetrine Sunelik viibis platsil 16,5 minutit ning viskas selle ajaga 4 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), hankis 3 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 pallikaotust.

Kahe vooruga on Sunelik saanud kirja keskmiselt 18,5 mänguminutit, 9,5 punkti, 4,5 lauapalli, 0,5 söötu.

Pühapäeval ootab Bundesligas debüüt ees hooaja eel kohati suurepärases hoos olnud Eesti koondislast Janari Jõesaart, kelle koduklubi Bayreuth mängib võõrsil Giessen 49ersiga.