Kotsar aitas Jõesaare puudumise ära kasutada ning vedas Hamburgi tähtsate korvidega võidule

-Maik-Kalev Kotsar |Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Saksamaa korvpalli kõrgliigas oleks pidanud pühapäeval toimuma kahe Eesti koondislase vastasseisu, kui omavahel kohtusid Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond Hamburg Towers ja Janari Jõesaare tiim Bayreuth. Kahjuks sai platsil näha vaid ühte eestlast, kui Jõesaar on endiselt pärast positiivse koroonaproovi andmist karantiinis.

Hamburgi 77:70 (23:12, 17:23, 20:26, 17:9) võidumängus Bayreuthi vastu kerkis viimastel minutitel üheks kangelaseks kaks tähtsat korvi visanud 24-aastane Maik-Kalev Kotsar, kelle arvele jäi lõpuks 31 minutiga 14 punkti (kahesed 7/11), 5 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Saalis kohal olnud Eesti koondise peatreeneri Jukka Toijala silme all hea mängu teinud Kotsarile lisaks viskas Hamburgi edukaimana Robin Christen 22 punkti, Jaylon Brown lisas sarnaselt eestlasest hiiglasele 14 silma, Caleb Homesley tõi 13 punkti ja 6 lauapalli ning Seth Hinrichs lisas 10 punkti ja 5 korvisöötu.

Bayreuthi poolel on endiselt karantiinis Janari Jõesaar ja India passiga mängujuht Philip Jalalpoor, kes rohkem kui nädal tagasi andsid positiivse koroonaproovi. Sacar Anim viskas kaotajate edukaimana 22 punkti, Marcus Thornton, Andreas Seiferth ja Terry Allen lisasid kõik 10 silma.

Hamburg Towers on Bundesligas 2 võidu ja 2 kaotusega nüüd 10. kohal, Bayreuth on ühe võidu ja 2 kaotusega 18 tiimi hulgas 12. real.

Mõlemad eestlaste suure tähelepanu all olevad Saksamaa klubid on platsil tagasi juba algava nädala teisipäeval, kui Kotsar ja Hamburg alustavad kodusaalis Eurocupi mänge Belgradi Partizani vastu ning Bayreuth jätkab võõrsil FIBA Europe Cupi sarja Hollandis Groningen Donari vastu.