Kotsar aitas Eurocupi debüüdil Hamburgi suurepärase kaitsega 28-punktilisest august mängu tagasi

Legendaarne Zeljko Obradovic: Hamburg on meeskond, kes kunagi ei anna alla

-Maik-Kalev Kotsar |Foto: imago images/Eibner/Scanpix

Teisipäeval tegid Maik-Kalev Kotsar ja Saksamaa korvpalliklubi Hamburg Towers oma debüüdi Eurocupi sarjas, kui kodusaalis kaotati ülimalt meelelahutuslik matš tugevale Belgradi Partizanile 97:106 (24:28, 16:33, 26:27, 31:18).

Teise poolaja alguseks oli ebareaalselt hästi viskeid tabanud Belgradi Partizan juhtis teise poolaja alguses ühel hetkel juba koguni 28 punktiga (71:43), aga Hamburg võitles ennast suuresti ka Kotsari abiga mängu tagasi.

Saksa klubi näitas eriti neljandal veerandil ülimalt agressiivset kaitsemängu, kus Kotsar aitas keskjoone lähistel korduvalt vastaste tagamängijaid survestada ning viimase perioodi võitis Hamburg 31:18. Kohtumise viimased 17 minutit võitis Hamburgi meeskond koguni 54:35, kuid päris põnevaks lõppu enam teha ei suudetud, kui mänguaeg sai enne otsa.

Partizani sunniti lõpuks tegema 22 pallikaotust, kuid legendaarse peatreeneri Zeljko Obradovici hoolealuseid päästis lõpuks kõige suuremast peapesust suurepärane visketabavus. Kaheseid visati 77% ja kolmeseid 47% ning mingil hetkel veel teisel poolajal oli Partizani kaheste tabavus suisa 90% ja kolmestel 65%.

Kotsar alustas karjääri esimest Eurocupi mängu avaviisikus ning sai kirja 24,5 minutit. Selle ajaga kogunes eestlase kontole 14 punkti (kahesed 7/10), 2 lauapalli (neist üks rünnakul), 2 resultatiivset söötu ja üks pallikaotus. Aga nagu juba öeldud, siis eestlane oli just viimasel veerandil kaitses ülimalt silmapaistvas rollis ja teenis tõenäoliselt treenerite ja ekspertide silmis palju plusspunkte.

Hamburgi resultatiivseimaks kerkis 21 punkti visanud ja 7 söötu jaganud Caleb Homesley, Jaylon Brown panustas 18 silmaga, Zach Brown tõi 15 punkti ja 6 lauapalli ning Seth Hinrichs lisas 10 punkti.

Partizani poolel kerkis kohati pidurdamatuks mullu Euroliigas ilma teinud tagamees Kevin Punter, kelle arvele kogunes 26 silma ja 6 lauapalli. Seejuures oli tal kolmesekaare tagant väga kehv õhtu (1/8), kuid kahesed kukkusid 8/8. Punteri efektiivsustegur 38 oli Partizani Eurocupi rekord, nagu ka 8/8 kaheste tabavus ja 10 vastastelt välja võetud viga.

Kolmeseid 5/6 tabanud ameeriklasest tagamees Dallas Moore lisas 17 punkti, 20-aastane Iisraeli mängujuht Yam Madar viskas 13 silma, NBA väljakutelt naasnud 21-aastane serblane Alen Smailagic kogus 13 punkti ja 9 lauapalli ning Nemanja Dangubic lisas 10 silma.

“Ma pole tulemusega rahul, kuna see polnud see, mida me tahtsime. Aga ma ei saa olla rahulolematu võitlusega, mida mu mängijad täna tugeva vastase vastu näitasid. See polnud mitte ainult klubi jaoks esimene Eurocupi mäng, vaid esimene ka enamiku mängijate ja minu kui peatreeneri jaoks,” sõnas pärast kohtumist Hamburgi 38-aastane hispaanlasest juhendaja Pedro Calles.

Saksamaa klubi resultatiivseimaks kerkinud 24-aastane ameeriklane Caleb Homesley sõnas: “Õppisime täna, et vaatamata lõpptulemusele peame igas olukorras olema järeleandmatud. Me keskendusime enda mängule ja ei pannud vastast enam tähele. Me ei andnud järele, mistõttu saime mängu lõpus veel võimaluse. Kui suudame sama ka järgnevates kohtumistes, on meil ees väga hea hooaeg.”

20-aastane sakslasest tagamees Justus Hollatz lisas: Saalis oli imeline atmosfär ning ka platsil oli väga mõnus olla. Paljude jaoks oli see esimene Eurocupi mäng ja selline mälestus väga kergelt ei tuhmu. Meil polnud suures kaotusseisus midagi kaotada ja võib-olla Partizan muutus liiga enesekindlaks. Üritasime oma energiataset tõsta ja see õnnestus. Lõpus oli meil ka veidi ebaõnne ning mine tea, kuidas muidu lõpp oleks võinud minna.”

Üheksakordne Euroliiga meister Zeljko Obradovic kiitis mõlemat meeskonda: “Tiimid mängisid suurepärase kohtumise. Lisaks oli see ka väga atraktiivne mäng publiku jaoks, kuna mõlemad pooled viskasid palju punkte. Me mängisime kolm veerandaega väga head korvpalli. Tulevikus peame valmistuma selleks, et Hamburg on meeskond, kes kunagi ei anna alla. Nad võitlesid lõpuni ja seega jäi vahe lõpuks väike. Õnnitlen neid hea esituse puhul. Samuti tahan tänada oma meeskonda, kes mängis head korvpalli.”

28-aastane serblasest ääremängija Nemanja Dangubic oli rahul sellega, et Eurocupi avavoorus võeti võit, aga mitte mängupildiga: “Me mängisime häid minuteid, aga samas tegime palju pallikaotusi. Peame selle kallal tööd tegema. Oleme õnnelikud, et saame oma vigadest õppida võidumängu näitel. Alati on pärast võitu kergem oma eksimusi tunnistada, kui kaotuse järel.”

“Võime võõrsilvõidu üle õnnelikud olla. Saime varakult suure eduseisu, aga Hamburg ei andnud alla ning oma agressiivsusega tulid nad mängu peaaegu tagasi. Me tegime liiga palju pallikaotusi ning peame selle kallal töötama. Samuti lubasime liiga kergeid korve ning see võib meile tulevikus raskelt kätte maksta, kui me ei paranda oma suutlikkust keskenduda kõik 40 minutit,” lisas 20-aastane serblasest tagamees Uros Trifunovic.

Hamburg Towersi järgmised kaks kohtumist on Hispaania klubide vastu, kui 26. oktoobril sõidetakse külla Badalona Joventutile ja 2. novembril võõrustatakse Andorra MoraBanci.

Teisipäeval peeti erinevates eurosarjades ka kaks kohtumist, kus oleks tahtnud Eesti koondislast ringi jooksmas näha, aga kahjuks nii ei läinud.

Meistrite liigas sai Hispaania klubi Burgos ootamatult kindla 69:87 (17:22, 13:27, 22:17, 17:21) kaotuse Vilniuse Rytase käest. Kristian Kullamäe Burgose koosseisu ei kuulunud. H-alagrupis on nüüd kõigil neljal tiimil üks võit ja üks kaotus, kõige kehvema korvide vahega on Burgos momendil viimasel kohal.

FIBA Europe Cupil alistas sakslaste Bayreuth võõrsil Hollandi klubi Groningen Donari 71:64 (22:12, 17:19, 19:18, 13:15). Poolteist nädalat tagasi positiivse koroonaproovi andnud Janari Jõesaar ei saanud meeskonnaga kaasa reisida. Bayreuth on A-alagrupis alustanud kahe võiduga.