Uudis

Kerr Kriisa: kuna peatreener Lloyd teab Euroopa korvpalli, siis meil on temaga huvitav koos töötada

-Kerr Kriisa |Foto: AFP/Scanpix

Arizona Wildcasti ülikoolimeeskonna eestlasest tagamängija andis sel nädalal intervjuu Andy Katzile, kes on üks tunnustatumaid kolledžikorvpalli eksperte USA meedias. Arizona on alustanud hooaega nelja võduga ja Katz uuris keskmiselt 12,5 punkti, 4 söötu, 2 lauapalli ja 1,3 vaheltlõiget kogunud Kriisa käest, milles peitub Arizona hooaja alguse hea mängu saladus ja millise käekirjaga on peatreener Tommy Lloydi mäng.

Intervjuu on videoformaadis nähtav selle artikli lõpus, kuid tõlkisime selle mugavamaks jälgimiseks ka eesti keelde.

Mida Sa pead peamiseks põhjuseks, miks Sinu ja kogu meeskonna hooaeg uue peatreeneri Tommy Lloydi käe all nii hästi on alanud?

Esiteks ma arvan, et meil oli väga hea pikk hooajaeelne ettevalmistus, kus kõik tegid kõvasti tööd. Meil polnud probleeme ja kõik said enesekindlust tehes kõvasti trenni. Tunnen, et hooaja algus on kõigile hea olnud. Mängime rünnakul hästi, sest kunagi ei tea, kes mängu teeb. Esimesed matšid olen mänginud üsna hästi, aga kunagi ei tea, võib-olla järgmises kohtumises teeb keegi teine hea esituse ja kolmandas mängus keegi kolmas. See teebki meie rünnaku nii plahvatuslikuks ja heaks.

Kui kursis Sa oled, kuidas Lloyd abistas enne teie peatreeneriks tulemist abitreenerina just ründemängu juures Gonzaga peatreenerit Mark Few’d?

See oli peamine põhjus, miks peaaegu kogu meeskond jäi (Arizona eest mängima). Tema ründemängu stiil oli põhjus, miks me tahtsime jääda Tommyga siia. Ta andis palju selleks, milliseks Gonzaga stiil aastatega on kujunenud. Tegime selle kohta taustauuringu.

Hooaeg jätkub ja peate mängima ka võõrsil. Olete te olete meeskonnasiseselt arutanud, kuidas laineharjal jätkata, millele olete kerkinud hooaja esimeste mängudega?

Me peame kokku hoidma. Eriti, kui on võõrsil täismaja, nagu McKale’is (Arizona korvpallimeeskonna kodusaal) meil on. Peame olema mentaalselt tugevad. Eriti, kui asjad lähevad keeruliseks ja mäng ei suju meie plaani järgi. Ütleksin, et oleme üsna noor meeskond. Peame säilitama külma pead, hoidma kokku, mängima meeskondlikult ja usaldama Tommy rünnakut.

Tommy tegi Gonzagas head tööd mängijate värbajana. Mis Sa arvad, kuidas Tommy saab nii hea kontakti just Euroopast tulevate mängijatega, kellega ta on olnud edukas?

Ta on vaadanud Euroopa korvpalli. Tunnen, et kuna ta teab Euroopa korvpalli, siis meil, eurooplastel, on temaga huvitav koos töötada. Me saame temaga rääkida igast Euroopa meeskonnast ja mängijast, sest ta teab, millest me räägime. Samamoodi Riky (Riccardo) Fois (Arizona abitreener) ja teised treenerid tunnevad rahvusvahelist korvpalli, mis teeb asjad väga huvitavaks väljakul ja väljaspool seda.

Kas tänu sellele kasutab ta ka selliseid termineid, mida mõistavad Euroopast tulnud pallurid paremini?

Seda mitte. Ma usun, et korvpalli terminoloogia on üpris lihtne ja see on igal pool ühesugune.

Kas jätad peapaela alles?

Eks me näe. Kui me hakkame kaotama, siis ma pean selle ära võtma. Loodetavasti võin selle jätta (Naerab.).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.