Kaspar Treier ja Sassari pääsesid kindla võidu ja puhaste paberitega superkarika veerandfinaali

-Kaspar Treier (seljaga) kaitses |Foto: imago images/HMB-Media/Scanpix

Itaalia korvpalli kõrgliigahooaja eel peetaval superkarikaturniiril läbis Eesti koondise ääremängija Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo kolmeliikmelise alagrupi puhaste paberitega, kui teisipäeval saadi 77:61 (17:18, 23:17, 20:9, 17:17) jagu eestlastele hästi tuntud Varese meeskonnast.

Sel pühapäeval 22-aastaseks saav 204 cm pikkune Tartu noormees viibis väljakul 12 minutit ning kogus selle ajaga ühe punkti (kahesed 0/2, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), 3 lauapalli, ühe isikliku vea ja ühe pallikaotuse.

Sassari poolel jagunes mänguaeg meeste vahel üsna ühtlaselt ja ühtegi suurt punktiliidrit seetõttu esile ei kerkinudki. David Logan viskas parimana 13 silma, Jason Burnell lisas 12 ja Tyus Battle 10 punkti. Varese edukaimana tõi Elijah Wilson 18 punkti.

Sassari vastaseks superkarika veerandfinaalis on Brindisi meeskond, kes alles mõned päevad tagasi sai kontrollturniiril kindlalt jagu meie Tartu Ülikool Maks & Mooritsast.

Teistes veerandfinaalpaarides kohtuvad Bologna Virtus ja liiga uustulnuk Tortona Derthona Basket, Henri Drelli kodumeeskond Pesaro ja Venezia Reyer ning Milano Olimpia ja Treviso Universo.

Itaalia korvpalli kõrgliiga ehk Serie A alustab uut hooaega 25. septembril Napoli ja Milano Olimpia kohtumisega. Päev hiljem kohtuvad avavoorus omavahel meie kahe koondislase kodumeeskonnas Sassari ja Pesaro.