Kaks Arizona ülikooli liidermängijat ennustatakse minevat NBA drafti avaringis

-Bennedict Mathurin |Foto: AFP/Scanpix

Hiljuti avaldas USA juhtivaid spordimeedia väljaandeid ESPN oma järjekordse NBA draftiennustuse, kus pandi ritta 58 noormängija nimed, kes võiks suvel loota saada unistuste liigasse valitud. Esimeses ringis valituks saamist ennustati ka kahele Kerr Kriisa meeskonnakaaslasele Arizona ülikoolist.

Sel hooajal seni 11 võitu ja ühe kaotuse kogunud Arizona Wildcats langes USA-s peetavas ülikoolitiimide pingereas eelmise kohtumise kaotusega küll neljandalt kohalt seitsmendaks, kuid kaks Arizona liidrit on ESPN-i draftieksperdi Jonathan Givony poolt kokku pandud nimekirjas kindlalt esindatud.

Kõrgel 11. positsioonil on kõnealuses draftiennustuses Arizona 19-aastane väike äär Bennedict Mathurin minemas Memphis Grizzliesesse. 19-aastane ja 198 cm pikkune kanadalane on keskmiselt 18,3 punktiga Arizona resultatiivseim, kogudes 31,3 minutiga lisaks ka 6,6 lauapalli, 2,1 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget.

Teise aasta ülikoolimängija Mathurin kogus oma tänase hooaja senise parima punktisumma 30 silma 83:79 võidumängus Illinois’ vastu, kus ta tabas väljakult viskeid 10/17, sealhulgas kolmeseid 5/8. Kanadalane on tänavu kogunud praeguseks kaks kaksikduublit ehk juba korranud selles vallas oma esimese hooaja sooritust.

Teise Arizona mängijana on draftiennustuses kirja pandud 216 cm pikkuse ja 21-aasta vanuse Christian Koloko nimi. Kamerunis sündinud tsenter on ennustuse kohaselt minemas NBA drafti 30. valikuna Golden State Warriorsi.

Kolmanda aasta mängumees Koloko on keskmiselt 6,9 lauapalliga Arizona parim lauavõitleja ning on kogunud 23,4 minutiga lisaks veel 12,8 punkti, 1,2 vaheltlõiget ja koguni 3,3 kulpi mängu kohta. Koloko on tänavu suutnud teha kaks 20-punkti mängu ja kolm kaksikduublit.

Võrdluseks on 20-aastane Kerr Kriisa keskmiselt 5,2 resultatiivse sööduga Arizona parim sööduandja, kogudes keskmiselt 28,6 minutiga paremuselt neljanda mehena ka 11,8 punkti ning lisaks veel 2,8 lauapalli ja 0,8 vaheltlõiget. Arizona paremuselt teine skooritegija on leedulane Azuolas Tubelis keskmiselt 15,3 punkti, 6,5 lauapalli, 2,9 söödu ja 1,1 vaheltlõikega.

Arizona Wildcats pidi kalendriaasta lõpus mängima kaks olulist kohtumist kolledžimeeskondade pingereas 5. kohal oleva UCLA ja 8. positsiooni hoidva USC-ga, aga mõlemad matšid lükati koroonaviiruse tõttu edasi. Järgmine hetkel kalendris olev kohtumine on Arizonal 3. jaanuaril Washingtoni ülikooli vastu.

Järgmine NBA draft peaks aset leidma 2022. aasta 23. juunil ning draftiloterii, kus loositakse play-off’ist välja jäänud tiimide vahel kõrgemad valikupositsioonid, toimub 17. mail.