Kaitses head mängu näidanud Kalev/Cramo jäi hooaja avamängus alla Peterburi Zeniidile

-BC Kalev/Cramo |Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval alustas BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas enda 13. hooaega kaotusega, kui võõrsil tuli tunnistada kevadel Euroliigas kaheksa parema sekka jõudnud Peterburi Zeniidi 75:60 (20:11, 14:18, 20: 15, 21:16) paremust.

Kui esimesel veerandil jäi Eesti esiklubi üheksa punktiga kaotusseisu, siis poolajapausiks suutis BC Kalev/Cramo vahe vähendada viiele punktile. Riietusruumist tulles sai mängu paremini käima Peterburi Zeniit ning teisel poolajal pani Euroliigas palliv Venemaa klubi oma paremuse maksma ja võttis kindla 75:60 võidu.

BC Kalev/Cramo parimaks kerkis ameeriklane JeQuan Lewis, kelle arvele jäi 15 punkti ja seitse resultatiivset söötu. Kaheksa silmaga toetasid teda Kristjan Kitsing ja Kamari Murphy, kellest viimane hankis ka seitse lauapalli. Kuus punkti said kirja 28-aastane Ojars Silins ja 25-aastane Silas Melson.

Kohtumise parim oli kaksikduubliga säranud Jordan Mickey, kes tõi Peterburi klubi kasuks 27 punkti ja võttis 10 lauapalli. Kahekohalise punktisummaga toetasid ameeriklast Arturas Gudaitis ja Andrey Zubkov, kes tõid vastavalt 11 ning 10 silma.

Järgmine kohtumine on BC Kalev/Cramol VTB Ühisliigas 4. oktoobril, kui Kalevi Spordihallis võetakse vastu eelmise hooaja põhiturniiril vahetult Eesti klubi ees ehk üheksandal positsioonil lõpetanud Saratovi Avtodor, kelle jaoks on see hooaja avakohtumine.