Kadri-Ann Lass pidas Hispaanias Euroliiga klubi liidermängijaga maha vägeva duelli

Mailis Pokk jätkas Saksamaal võidukalt, Janne Pulk oli Itaalias resultatiivne

-Kadri-Ann Lass |Foto: Club Baloncesto Bembibre Facebook

Taaskord olid möödunud nädalal mitmel pool Euroopas hoos ka meie naiste koondise liidrid. Kõige võimsamat mängu, eriti arvestades vastas olnud kvaliteeti, näitas Hispaania kõrgliigas palliv Kadri-Ann Lass. Positiivseid uudiseid oli teisigi, kuid kahjuks Hispaaniast tuleb teateid ka ühest vigastusest.

Hispaania kõrgliiga kolmandas voorus pidid Kadri-Ann Lass ja Bembibre naiskond võõrsil tunnistama Euroliiga naiskonna Girona kindlat 65:42 paremust. Eestlanna koduklubi jätkab liigas seni veel võiduta, Gironal on kolmest matšist kaks võitu.

Kui naiskonna üldine esitus tekitab kindlasti meelehärmi, siis 24-aastase eestlanna üle on põhjust rõõmustamiseks. Nimel viskas algrivistuses platsile jooksnud Lass 33,5 minutiga pea pooled oma tiimi punktidest, saades väga hea protsendiga kirja 20 silma (kahesed 7/11, kolmesed 2/4). Lisaks hankis eestlanna 6 lauapalli (neist 3 rünnakul), jagas 2 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja patustas ka ühe pallikaotuse ja 3 isikliku veaga.

Kohtumine kujunes sisuliselt kahe naise duelliks, kui Girona särgis hiilgas kolm aastat tagasi ka WNBA draftis valituks osutunud 23-aastane Tšehhi koondise tsenter Julia Reisingerova 26 minuti jooksul kogutud 28 punktiga (kahesed 10/12, kolmesed 2/3).

Lassi senise kolme kohtumise statistika Hispaania meistriliigas on keskmiselt 34 minutit, 13 punkti, 7,3 lauapalli, 1,7 korvisöötu ja 1 vaheltlõige. Eestlanna visketabavus kahestel on olnud 63,2% ja kolmestel 41,7%.

Hispaania kõrgliiga järgmises voorus kohtub Bembibre 9. oktoobril võõrsil Valencia (2-0) naiskonnaga.

Hispaaniast on eestlannade kohta uudiseid ka madalamast liigast LF2, kuid kahjuks mitte üldsegi positiivseid. Nimelt alustas Almeria naiskond liigateekonda ilma eestlannast tagamängija Eleriin Vainota, kes klubi kodulehel oleva info kohaselt peab võib-olla minema hooaja eel saadud põlvetrauma tõttu lõikuslauale.

Saksamaa naiste kõrgliigas pidasid Mailis Pokk ja Keltern nelja päeva jooksul kaks liigamängu, kui neljapäeval mängiti 93:85 üle Wasserburg ja pühapäeval 71:51 Nördlinger.

Kohtumises Wasserburgi vastu tõi Pokk 23,5 minutiga 8 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), 7 lauapalli (neist 3 rünnakul) ja 2 resultatiivset söötu ning tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Võitjate parimatena viskasid Agniszka Skobel 17, Breanna Richardson 16 ning Brittany Carter ja Alexandria Kiss-Rusk mõlemad 14 silma. Kaotajate poolel vastasid Haliegh Reinoehl 23 ja Aliyah Mazyck 22 silmaga.

Mängust Nördlingeri vastu Mailis Poki täisstatistikat momendil pakkuda pole, kuid teada on nii palju, et eestlanna kerkis 13 punktiga oma naiskonna resultatiivseimaks. Lashann Higgs lisas võitjate poolel 12 ning Alexandria Kiss-Rusk ja Matea Tavic kumbki 10 silma.

Keltern on 14 tiimi hulgas pärast kolme vooru üks neljast naiskonnast, kes jätkamas täiseduga. Järgmisena kohtutakse 10. oktoobril Rheinland Lionsiga, kellel seni samuti ette näidata vaid võidud.

Prantsusmaa II liigas pidid Maaja Bratka ja Champagne Basket teises voorus vastu võtma oma esimese kaotuse, kui laupäeval jäädi kodusaalis 60:70 alla seni vaid võite tunnistanud SIG Associationile.

Eesti koondise keskmängija Bratka mängis 35 minutit ja kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, ühe vaheltlõike ja ühe bloki ning tegi ka 2 pallikaotust ja 2 isklikku viga.

Bratka keskmised näitajad senise kahe mänguga on olnud 34 minutit, 12 punkti, 5,5 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja üks vaheltlõige. Visketabavus väljakult on olnu 47,4%, seejuures kolmestel 50%.

Järgmise liigamängu peab Champagne Basket 9. oktoobril, kui võõrsil kohtutakse Nante Reze naiskonnaga, kes asub samuti ühe võidu ja ühe kaotusega tabelis neist täpselt koha võrra kõrgemal.

Itaalia tugevustelt teises liigas hooaja alguseks valmistuv San Giovanni Valdarno võitis oma viimases kontrollmängus Alpo naiskonda 75:66.

Oma tiimi resultatiivseimaks kerkis Eesti koondise tagamängija Janne Pulk 19 punktiga. Alice Milani lisas 18, Emilia Bove 14 ja Elena Ramo 11 silma.

Janne Pulk ja San Giovanni Valdarno teevad oma tänavuse liigadebüüdi 9. oktoobril, kui külla sõidab Nico Basket.

Suurbritannia naiste kõrgliigas avas Oaklands Wolves tänavuse liigahooaja võiduga, kui 77:64 mängiti üle Newcastle Eagles. Greeta Üprus isiklikel põhjustel oma naiskonna koosseisu sel korral ei kuulunud ning tema puudumisel võtsid skooritegemise vastavalt 23 ja 20 punktiga enda õlgadele Lizzy Harrison ja Merissa Quick.