Uudis

Jõulud karantiinis veetnud Jaan Puidet ja Real Valladolid naasid treeningutele puuduliku koosseisuga

-Jaan Puidet |Foto: realvalladolidbaloncesto.es

Hispaania tugevuselt teises liigas palliv Jaan Puideti koduklubi Real Valladolid on pärast tiimisisest koroonaviiruse puhangut ja sellest tingitud 10-päevast karantiini esmaspäevast alates taas naasnud treeningutele. Aga puudujaid on veel mitmeid.

Üheks meheks, kes peab klubi kodulehe andmetel endiselt veel karantiinis olema, on meeskonna peatreener Roberto Gonzalez. Peaaegu ilma sümptomiteta ja hea tervise juures olev mees peab veel mõneks päevaks tiimist eemale jääma, nagu kohalikud protokollid nõuavad.

Mängijatest ei saanud esmaspäeval treeningutele naasta kolm meest – hollandlasest suur äär Jordy Kuiper, taanlasest väike äär Sylvester Berg ja Saksa passiga suur äär Justin Tafari Raffington.

26-aastane Kuiper andis positiivse koroonatesti 19. detsembril ning on pärast seda andnud järjepanu veel positiivseid teste, kus viiruse kontsentratsioon on olnud väga madal. Mehel on väga kerged haigussümptomid ning kolmapäeval läheb ta uuesti testima.

23-aastane Berg on varasemalt isegi kergete haigussümptomite puhul andnud pidevalt negatiivseid teste, kuniks nüüd viimane test oli mehel positiivne. 30-aastane Raffington andis esmaspäeval küll negatiivse testi, kuid temal on hingamisel tunda kerged haigusnähud ja seetõttu jääb veel vähemalt kuni kolmapäevase kordustestini treeningutelt eemale.

Kui kolmapäevasel testimisel annavad peatreener ja need kolm mängumeest negatiivse testitulemuse, siis liituvad nad treeningutega ja hakkavad valmistuma järgmiseks mänguks.

Real Valladolidi meeskond käis viimati võistlusmängus platsil 11. voorus 10. detsembril. 17. detsembril toimuma pidanud 12. vooru mäng Juaristi vastu lükati aga edasi, nagu ka 21. detsembrile planeeritud 13. vooru matš CB Prati vastu ning 28. detsembrile kavandatud kohtumine Castelloga.

Hetkel pole veel ametlikult graafikusse kantud, millal need kohtumised järele peetakse, kuid järgmise matšina on Real Valladolid praegusel hetkel kirjas 7. jaanuari mäng CB Almansa Con Afanioni vastu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.