Jõesaar talutati euromängus vigastusega platsilt ära, Bayreuthis on järel veel vaid kuus tervet mängijat

-Janari Jõesaar |Foto: Ekraanitõmmis

Kolmapäeval peetud FIBA Europe Cup kohtumisel pidi Eesti koondise ääremängija Janari Jõesaar platsilt hüppeliigesevigastuse tõttu lahkuma ning sellega on Bayreuthi meeskonnas peatreener Raoul Korneri sõnul sisuliselt järel vaid kuus täielikult mängukõlblikku meest.

Alagrupiliidrite omavahelise heitluse 81:91 London Lionsile (3-0) kaotanud Bayreuth (2-1) sõitis Londonisse ilma 20-aastase sakslase Kay Bruhnke ja 28-aastase India passiga tagamehe Philip Jalalpoorita. Vahetult enne kohtumise algust pidi lihaseprobleemi tõttu mängust loobuma ka tiimi 32-aastane kapten Bastian Doreth.

Üks minut ja üheksa sekundit enne kolmanda veerandi lõppu sai vigastada ka 27-aastane Jõesaar, kui kaitses olles maandus eestlane halvasti ja vigastas klubi kodulehe sõnul hüppeliigest. Mäletatavasti oli Jõesaar vahepeal pea kaks nädalat meeskonnast eemal, kuna viibis koroonaviiruse tõttu karantiinis. Videopildist vaadatuna tundus Jõesaare vigastus küllalt tõsine ning eestlane viidi platsilt ära nii, et ise ta ühe jala peale ei toetanud.

“Väga frustreeriv on olla iga mängu eel uues olukorras. Kahjuks sel korral pidi Basti (Bastian Doreth – toim.) vahetult enne mängu algust loobuma. Meil oli plaan kasutada just teda ja tema füüsist vastaste üle platsi survestamisel. London on väga talendikas tiim ja kui neile survet avaldada ei suuda, siis läheb halvasti. Kuna meie esialgne plaan läks luhta, siis täpselt nii juhtuski,” kommenteeris Bayreuthi peatreener Korner.

“Pärast seda, kui ka Janari Jõesaar langes, oleme liikumas täiesti viimaste aurude najal. Neli mängijat meie 12-mehelisest rotatsioonist on väljas. Veel kaks, nagu me väga hästi teame, pole veel tagasi oma tavapärasel tasemel. Mul pole võimalik kõiki minuteid ülejäänud kuue mehega ära mängida. See päris nii ei tööta, sest siis saab keegi järgmine pihta,” mõtiskles Korner tiimi ees seisvate probleemide üle.

Bayreuthi edasine mängudegraafik on aga väga tihe ja karm, kuid õnneks järgmise kahe nädala jooksul peetavast neljast kohtumisest kolm on koduplatsil. Juba pühapäeval ehk 31. oktoobril võõrustatakse Saksamaa Bundesligas Euroliiga tiimi Müncheni Bayernit, kolm päeva pärast seda ehk 3. novembril tuleb Europe Cupi raames külla alagrupi autsaider Kapfenberg Bulls, 6. novembril sõidetakse mängima Heidelbergi ning 10. novembril võõrustatakse hollandlaste Groningeni.

Konkreetselt Janari Jõesaare situatsioon on oluline ka Eesti korvpallikoondist silmas pidades, sest 2023. aasta esimesed MM-kvalifikatsioonimängud peetakse novembri lõpus. 25. novembril kohtub Eesti võõrsil Saksamaaga ja 28. novembril Saku Suurhallis Iisraeliga.