Jõesaar naasis karantiinist korraliku esitusega, aga Bayreuthi peatreener pani omadele puid alla: see oli letargia!

Siim-Sander Vene ja Henri Drelli roll jäi väikeseks, Jorke Aav pääses väljakule

-Janari Jõesaar |imago images/Peter Kolb/Scanpix

Laupäeval käis mitmel pool Euroopat väljakul kolm Eesti korvpallikoondise liidrit, kui nii Janari Jõesaar, Siim-Sander Vene kui ka Henri Drell pidid kõik vastu võtma kaotused.

Individuaalselt tegi kõige parema soorituse pärast positiivse koroonaproovi tõttu karantiinis viibimist esmakordselt taas platsile pääsenud Janari Jõesaar, kelle kodumeeskond Bayreuth kaotas Saksamaal 74:86 (23:22, 11:25, 19:19, 21:20) Crailsheimile.

Avaviisikus platsile jooksnud Jõesaar mängis 32,3 minutit ja kogus ühe oma tiimi resultatiivsemana 13 silma (kahesed 3/6, kolmesed 1/5, vabavisked 4/4), 6 lauapalli (neist 3 rünnakul), 4 vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Jõesaarel on kolme liigakohtumisega nüüd keskmiselt kogutud peaaegu 32 minutit, 11,6 punkti, 6,3 lauapalli (keskmiselt 3 ründelauast) ja 3 vaheltlõiget.

Leedulasest tsenter Martynas Sajus kogus samuti 13 punkti, hankides ka 8 lauapalli (neist 4 rünnakul), jagades 3 söötu ja pannes 4 kulpi. Terry Allen lisas 12 silma ja 8 lauapalli ning Marcus Thornton tõi 10 punkti.

Võitjate poolel hiilgas tunamullu Ventspilsi särgis mänginud ja eelmisel hooajal Hamburgis Maik-Kalev Kotsari tiimikaaslaseks olnud 175 cm pikkune ameeriklane T.J. Shorts, kes viskas 24 punkti, hankis 5 lauapalli ja jagas 6 korvisöötu. Terrell Harris lisas 18 silma.

Bayreuthi peatreener Raoul Korner oli oma meeste peale pahane: “Meil läks 25 minutit, et võitlus vastu võtta. Me polnud füüsiliselt kohal. Minu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas saab selliselt esineda kodumängus, mida me niiväga oodanud oleme. See oli letargia. Me ei suutnud 25 minutiga tuld põlema saada. Lõpuks mängisime küll veidi füüsilisemalt, kuid Crailsheim oli siis juba mängus sees ja võttis rahulikult võidu. Tänasele pole vabandusi, fakt on, et me polnud lihtsalt füüsiliselt kohal ja ma ei saa seda aktsepteerida.”

Liigatabelis ühe võidu ja kolme kaotusega tagumises otsas paiknev Bayreuth võõrustab järgmises liigamatšis 31. oktoobril Euroliiga klubi Müncheni Bayerni (2-1). Enne tuleb aga FIBA Europe Cupi raames alagrupiliidrite omavahelise heitluse raames kolmapäeval külla sõita London Lionsile.

Prantsusmaa kõrgliigas pidid Siim-Sander Vene ja Limoges (2-3) kodusaalis tunnistama Cholet (2-3) meeskonna 91:79 (27:14, 28:17, 17:30 19:18) paremust. Avapoolajal selgelt vastasele alla jäänud Limoges küll teisel poolajal veidi kosus, kuid mänguks lõpuks ei läinudki.

Siim-Sander Vene viibis väljakul 9 minutit ning kogus 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), ühe lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Eestlase kontol on nüüd nelja matšiga keskmiselt 14,4 minutit, 4,8 punkti, 1,3 lauapalli ja 2,3 korvisöötu.

Itaalia kõrgliigas pidid vastase paremust tunnistama Henri Drell ja Pesaro (1-4), kui võõrsil jäädi 68:77 (19:14, 21:16, 19:21, 9:26) alla Venezia Umana Reyerile (2-3).

Drell teenis mänguaega 14 minutit, kuid punktiarvet ei avanud (kahesed 0/1). Tema arvele jäi 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige ja 3 isiklikku viga. 21-aastase Drelli keskmised näitajad on viie kohtumisega olnud 15,5 minutit, 2,4 punkti ja 1,8 lauapalli.

Saksamaa tugevuselt teises liigas teenis üle mõne kohtumise mänguaega taas Eesti noor tagamees Jorke Aav, kelle koduklubi Ehingen Urspring (0-5) pidi võõrsil tunnistama Bremerhaveni (3-3) suurt 116:84 üleolekut.

Alles 16-aastane Aav pallis 14,5 minutit ja tõi 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/4) ja ühe lauapalli. Seni kolmes kohtumises platsile pääsenud Aav on kogunud keskmiselt 16,5 minutiga 2,3 punkti.