Jõesaar ja Bayreuth purustasid Austria meistri 56 punktiga, Kotsar ja Hamburg võitsid kuldse maasika

Janari Jõesaarelt taas kahekohaline punktisumma!

-Janari Jõesaar |Foto: medi bayreuth Facebook

Eesti koondise äär Janari Jõesaar jätkas korralikke hooajaeelseid esitusi Saksamaa kõrgliigaklubi Bayreuthi eest, kui pühapäeval purustati valitsev Austria meister Gmunden Basket Swans koguni 100:44 (29:8, 29:13, 17:14, 25:9).

Kohtumist 12:4 vahespurdiga alustanud Bayreuth võitis austerlasest peatreeneri Raoul Korneri juhendamisel avaveerandi 29:8 ning enam kordagi tagasi ei vaadanud. Teise veerandi keskel oli Saksa klubi eduseis 41:15 ja poolaeg lõpetati koguni 17:0 vahespurdiga, millega mindi poolajapausile seisul 58:21.

Teisel poolajal said ka Bayreuthi noormängijad platsile, kuid kohtumise käiku see kuidagi ei muutnud. Ärev hetk oli Bayreuthi jaoks neljanda perioodi alguses, kui kapten Bastian Doreth sai vigastada ning valugrimassides mees talutati platsilt ära.

Terry Allen viskas Bayreuthi parimana 19 punkti, Marcus Thornton lisas 16 silma, Andreas Seiferthi arvele jäi 14 punkti, algviisikus platsile pääsenud Janari Jõesaar kogus 12 silma ja Martynas Sajus kogus 10 punkti. Austerlaste edukaim oli 13 punkti toonud Toni Blazan.

Maik-Kalev Kotsar ja Hamburg Towers võitsid aga Karls Cup nimelise kontrollturniiri finaalis 95:65 Rain Veidemani endist koduklubi Rostock Seawolvesi. Auhinnatrofeeks oli võitjatele kuldne maasikas.

Hamburgi parimad olid kolmeseid 7/9 tabanud ja 21 punkti visanud Robin Christen, Jaylon Brown lisas 17 silma, Eddy Edigin tõi 14 punkti ja 9 lauapalli ning Justus Hollatz lisas 8 punkti ja 8 korvisöötu. Kotsari numbreid kahjuks leida ei õnnestunud.