Jõesaar ja Bayreuth jõudsid eurosarja kvalifikatsiooniturniiril finaali, eestlaselt “varastati” protokollist punkte

-Janari Jõesaar |Foto: fiba.basketball

Lisaks Pärnu Sadama korvpallimeeskonnale on sel nädalal FIBA Europe Cupi kvalifikatsioonis mängimas ka Janari Jõesaare kodumeeskond Bayreuth, kes sai Venemaal Krasnojarskis toimuval turniiril poolfinaalis 84:77 (25:7, 16:23, 16:23, 27:24) jagu Ungari tiimist Szeged.

Saksamaa kõrgliigaklubi alustas kohtumist suuresti tänu Jõesaare vedamisele suurepäraselt, kui avaviisikus platsile saanud eestlasest ääremängija kogus oma esimese vahetusega 7 punkti ja 3 lauapalli, aidates Bayreuthil esimese perioodi koguni 25:7 võita.

Sealt edasi said ungarlased oma mängu käima ja Saksa klubi andis tasemes oluliselt järele, kuid lõpuks kindlustati siiski võit ja edasipääs reedesesse finaali, kus tuleb vastaseks kas kohalik Krasnojarski Jenissei või Iisraeli klubi Haifa Hapoel.

Lõpuks 25,5 minutit mänginud Jõesaar pärast avaveerandit rohkem punkte ei visanud ning mis veel hullem, kohtumise lõpuprotokollis oli eestlaselt veel kaks silma ka ära võetud. Mis põhjusel, seda momendil öelda ei oska, aga ilmselt lauakohtunikud esimese hooga eksisid ja see viga hiljem parandati.

Jõesaarele jäi ametlikku protokolli lõpuks kirja 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3), 7 lauapalli (neist 3 rünnakul), 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Bayreuthi resultatiivseimaks kerkis ameeriklane Marcus Thornton 23 punktiga, Andreas Seiferth lisas 19 silma ja 5 lauapalli. Ungari klubi toetus sisuliselt vaid kolmele mängijale, kui Tayler Persons viskas 25, Justin Alston 22 ja Keandre Cook 19 punkti. Viimane neist pallis ka sel tasemel üsna harva nähtavad 40 minutit.