Järveläinen pani karikamängus püsti viskepeo, Nikolic oli lähedal kolmikduublile

-Joonas Järveläinen |Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli karikavõistlustel ehk Superkarika turniiril selgusid pühapäeval järjekordsed kaks veerandfinalisti, kui kõrgliigaklubid Tallinna Kalev ja Rakvere Tarvas mängisid üle esiliigas pallivad Tartu tiimid.

Tallinna Kalev mängis koduses Sõle spordihoones 115:83 (23:20, 31:19, 24:25, 37:19) üle Eesti Maaülikool/Skarconi.

Pisivigastustega hätta sattunud Kalev mängis kohtumise ära vaid kaheksa mehega, kellest viis kogusid kahekohalise punktiskoori. Joonas Järveläinen viskas parimana 31 punkti, hankis 13 lauapalli (neist 5 rünnakul) ja jagas 6 resultatiivset söötu. Mehe efektiivsustegur oli 42.

Võitjate poolel paistsid silma veel Eduard Hazners 18, Aleksander Oliver Hint 17 ning Taylor Quincy ja Martin Jurtom kumbki 13 silma. EMÜ poolel vastas Lauri Mets 19, Jan Samuel Vogelainen 17, Ralf Tambets 13 ja Ott Sellis 10 punktiga.

Tallinna Kalevi järgmiseks vastaseks on KK Viimsi ning kohtumised on planeeritud Basket.ee andmetel 20. ja 27. oktoobrile.

Rakvere Tarvas sai kodusaalis 101:80 (27:23, 22:18, 27:26, 25:13) jagu teisest Tartu klubist Tartu Kalev/Estiko.

Kristen Kasemets tabas võitjate poolel kolmeseid 3/6 ja kerkis 20 punktiga resultatiivseimaks. Tormi Niits kogus 18 silma ja 7 lauapalli, Aleksa Nikolic oli 17 punkti, 10 lauapalli ja 8 sööduga lähedal kolmikduublile, Igor Josipovic lisas 11 punkti ja 7 lauapalli ning Sten Saaremäel tõi 10 silma.

Tartu Kalev/Estiko eest kerkisid esile endised kõrgliigamängijad, kui Silver Leppik tõi 20 punkti, Timo Eichfussi arvele kanti 15 silma ja 10 lauapalli ning Kristen Meister lisas 14 punkti ja 7 lauapalli.

Rakvere Tarvas saab veerandfinaalis vastaseks TalTechi ning mängud on praeguse info kohaselt planeeritud toimuma 6. ja 13. oktoobril.