Uudis

Janari Jõesaare koroonatest oli positiivne ja mees saadeti liigamängu eelõhtul karantiini

-Janari Jõesaar |Foto: imago images/Peter Kolb/Scanpix

Saksamaa korvpalli meistriliigast on täna teatada halbu uudiseid, kui seni oma uue koduklubi Bayreuthi eest suurepärases hoos olnud Janari Jõesaar andis päev enne laupäevast kõrgliigamängu Chemnitz Ninersi vastu positiivse koroonaproovi ning saadeti kodusesse karantiini.

Kui Bayreuthi Facebooki lehel olevast informatsioonist oleme õigesti aru saanud, siis Venemaal toimunud FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiri järel otsustati Bayreuthis regulaarset testimist jätkata ning reedel avastatigi meeskonnast kaks positiivse testitulemuse andnud meest – meie 27-aastane Janari Jõesaar ja 28-aastane India passiga mängujuht Philip Jalalpoor.

Klubi konsulteeris kohaliku terviseametiga ning positiivse testi andnud mängijad saadeti koju karantiini. Mõlemad mängijad tunnevad ennast klubi info kohaselt hästi. Ülejäänud mängijad ja taustajõud tegid laupäeval kordustesti, mis kõigil oli negatiivne ja seetõttu algas kohtumine Chemnitzi vastu nagu plaanitud laupäeva õhtul meie aja järgi kell 21.30.

Bayreuthi järgnev graafik on üsna tihe, kui juba uue nädala kolmapäeval sõidetakse eurosarja avavooru raames külla Austria tiimile Kapfenberg Bulls ning nädala lõpus mängitakse võõrsil Maik-Kalev Kotsari koduklubiga Hamburg Towers. Sealt edasi minnakse veel mitu nädalat samas taktis.

Teadmata, millised on hetkel Saksamaal kehtivad koroonaviiruse karantiini reeglid positiivse proovi andnud inimestele, siis senisele loogikale tuginedes uuel nädalal me Jõesaart kindlasti veel meeskonna juures ei näe. Loodetavasti annab Bayreuth lähipäevil olukorra kohta ka täpsemat informatsiooni.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.