Janari Jõesaar kasutas oma võimalused Bundesliga debüütmängul efektiivselt ära

-Janari Jõesaar |Foto: imago images/Peter Kolb/Scanpix

Eesti korvpallikoondise ääremängija Janari Jõesaar tegi pühapäeval oma debüüdi Saksamaa Bundesligas, kui Bayreuth pidi viimase veerandi lagunemise tõttu tunnistama Giessen 46ersi 86:74 (21:22, 14:25, 26:19, 25:8) paremust.

Esimese poolaja korralikult mänginud Bayreuth juhtis poolajapausiks 12 punktiga, kuid kolmandal veerandil sai kodumeeskond oma rünnaku käima ning viimasel perioodil lisandus sellele ka kaitse, kui Bayreuthil lasti visata vaid 8 silma.

Algviisikus platsile pääsenud Jõesaar oli oma tiimi paremuselt viies skooritegija, kui sai 30,5 minutiga kirja 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/2), 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike. Ehk siis eestlane viskas hea protsendiga, aga sai kõrgete minutite juures kõigest kuus pealeviset.

Bayreuthi poolel viskas Terry Allen resultatiivseimana 19 punkti, Marcus Thornton lisas 13, Andreas Seifert 11 ja Cameron Wells 10 silma.

Laial rindel skoori teinud Giesseni edukamad olid Florian Koch ja Brayon Blake 15 punktiga, Rawle Alkins ja Nuni Omot lisasid 13 ning Phil Fayne II 12 ja John Bryant 10 silma.

Järgmise liigamängu peab Bayreuth 5. oktoobril, kui kodusaalis võõrustatakse teise Eesti koondislase Maik-Kalev Kotsari kodutiimi Hamburg Towersit.