Jaan Puidetil jäi Hispaanias näppude vahele üks korralik võit ja üks hiilgav esitus

-Jaan Puidet |Foto: realvalladolidbaloncesto.es

Hispaania tugevuselt teises liigas oli Eesti korvpallikoondise kandidaadil Jaan Puidetil üsna positiivne nädal, kui kahest mängust õnnestus teenida üks võit ning kaotusmängu nukrust jäi leevendama mehe enda suurepärane individuaalne esitus.

Kolmapäeval sai Real Valladolid kodusaalis võidulisa, kui 81:73 (25:13, 12:20, 26:24, 18:16) mängiti üle Oviedo Unicaja Banco.

Avaviisiklane Puidet kogus 19 minutiga 8 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2, vabavisked 1/1), 6 lauapalli (neist 3 ründelauast), 2 resultatiivset söötu ja ühe pallikaotuse.

Hispaanlane Sergio de la Fuente paugutas võitjate kasuks koguni 29 punkti (seejuures kolmesed 4/6), Sylvester Berg Pedersen ja Kavion Pippen lisasid kumbki 11 silma.

See mäng oli Puidetile aga korralikuks soojenduseks, kuna pühapäeval tegi eestlane selle hooaja selgelt parima esituse. Kahjuks Real Valladolid pidi vastu võtma 71:75 (21:17, 17:17, 15:22, 18:19) kaotuse Forca Lleida meeskonnalt.

Seegi kord algviisikus platsile jooksnud Puidet kogus 30 minutiga üleplatsimehena lausa 23 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 7/9, vabavisked 2/3), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga. Lisaks toodi klubi enda kodulehel eraldi esile ka Puideti head kaitsemängu.

Real Valladolidi poolel järgnesid eestlase eeskujule Kavion Pippen 14 punkti ja 6 lauapalliga, Sergio de la Fuente kogus 10 silma ja ameeriklane Alec Wintering sai samuti kirja 10 silma ning lisaks ka 7 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Kui LEB Goldis on mängitud kaheksa vooru, on Real Valladolid nelja võidu ja nelja kaotusega liigatabelis võiduprotsendilt jagamas 7.-12. positsiooni. Esimesed kuus tiimi on hetkel kahe võiduga eest ära läinud.

29-aastane Puidet on oma mängu järjest paremini käima saanud ning eestlase kaheksa mängu keskmised näitajad on olnud 19,5 minutit, 7,6 punkti, 1,8 lauapalli ja 1,4 resultatiivset söötu.