Henri Veesaar viskas kõigest 20 minutiga 18 punkti ja kerkis Madridi Reali üheks resultatiivsemaks

Jaan Puidet sai Real Valladolidi võidumängus käe valgeks

-Henri Veesaar |Foto: Siim Semiskar

Henri Veesaar ja Madridi Reali duubelrivistus tegid laupäeval kodusaalis Hispaania tugevuselt neljandas liigas veenva esituse, kui 75:55 (14:17, 22:9, 14:15, 25:14) mängiti üle Socuellamose tiim.

17-aastane ja 211 cm pikkune Veesaar alustas kohtumist küll pingilt, aga sekkus suurepäraselt ja kogus 20 minutiga võitjate ühe paremana 18 punkti (kahesed 6/7, kolmesed 1/3, vabavisked 3/5), 5 lauapalli (neist 3 rünnakul), 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Veesaare viie liigamängu keskmised näitajad on 24,5 minutiga olnud 12 punkti, 4 lauapalli, 1,4 resultatiivset söötu ja üks vaheltlõige. Kahepunktivisete tabavusprotsent on noorel eestlasel seni olnud 78,6%.

Võitjate poolel viskas sloveenist mängujuht Urban Klavzar samuti 18 silma, hispaanlasest tsenter Eli John Ndiaye ja tema kaasmaalasest äär Pape Bartolome lisasid kumbki 11 punkti.

Madridi Real II on nüüd EBA liiga oma grupis viie võidu ja ühe kaotusega tabelit koos kahe konkurendiga juhtimas.

Hispaania tugevuselt teises liigas ehk LEB Goldis sai võõrsil võidulisa Jaan Puideti kodumeeskond Real Valladolid (2-2), kui 89:82 (26:17, 23:23, 23:19, 17:23) alistati Rauno Nurgeri endine koduklubi Huesca (0-4).

29-aastane Puidet sekkus mängu pingilt ja kogus 16,7 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), ühe resultatiivse söödu ja ühe pallikaotuse.

Hispaania kõrgliigas mängisid Eesti koondislaste koduklubid seitsmenda vooru kohtumised pühapäeval, kui Kristian Kullamäe tiim Burgos kaotas võõrsil Bilbao Basketile 81:87 ja Sander Raieste tööandja Baskonia pidi samuti võõrsil 79:80 alla vanduma Murciale. Kumbki eestlane koosseisus polnud.