Henri Veesaar jätkas Madridi Reali duubelmeeskonna eest korraliku esitusega, noormees kahestel sisuliselt ei eksi

Burgos ja Baskonia mängisid ilma meie meesteta, Puidet ja avavoorus nullile

-Henri Veesaar |Foto: Siim Semiskar

Hispaanias mängivatest Eesti koondislastest on sel nädalal kõige enam põhjust rääkida Henri Veesaarest, kes jätkas Madridi Reali duubelrivistuse eest tugevuselt neljandas liigas stabiilseid esitusi, kui laupäeval mängiti 94:70 (24:17, 20:18, 21:16, 29:19) üle Lujisa Guadalajara Basket.

17-aastane Veesaar alustas kohtumist esiviisikus ja kogus 26 minutiga väga hea visketabavuse juures 16 punkti (kahesed 6/7, vabavisked 4/6), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu ning tegi ka ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga. Kaks noore eestlase korvi tulid seejuures pealtpanekutest.

Ülejäänud Reali liidrid olid kõik need noormehed, kes näiteks põhisatsi eest ka Euroliiga nimekirjas üles antud, kui sloveenist mängujuht Urban Klavzar tõi 21 punkti ja 7 korvisöötu, Sediq Garuba lisas 14 silma, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget ning Eli Ndiaye arvele kanti 11 punkti ja 5 lauapalli. Kõik nimetatud noormehed, sealhulgas ka Veesaar, on sündinud 2004. aastal.

EBA oma regiooni liigatabelis on on Madridi Real II neljast mängust kolme võiduga momendil jagamas koos kolme teise meeskonnaga liidrikohta.

Veesaar on seni kaasa löönud kolmes kohtumises ning kogunud keskmiselt 26,5 minutiga 13 punkti, 4 lauapalli, ühe söödu, ühe vaheltlõike ja paar pealtpanekut mängus. Seejuures on meie mehe kaheste protsent suisa ulmeline – 15/17 ehk 88,2%.

Viiendas voorus kohtuvad Madridi Reali tulevikumehed 15. oktoobril Estudiantese järelkasvutiimiga, kus peamiselt mängijad sünniaastatega 2001-2003. Estudiantes on seni kolme mänguga ainus klubi, kes võiduarvet avada pole suutnud.

Hispaania kõrgliigas jäi Kristian Kullamäe laupäeval taaskord Burgose mängule üles antud koosseisust välja, kui võõrsil alistati 96:91 Siim-Sander Vene eelmise hooaja kodumeeskond Fuenlabrada. Burgosel on tabelis nüüd 3 võitu ja 2 kaotust.

Endiselt pole mängivas koosseisus ka Baskonia hingekirja kuuluv Sander Raieste, kelle koduklubi Baskonia (0-2) pidi reedel Euroliigas tunnistama Milano AX Armani (2-0) 78:64 paremust. ACB liigas seni 2 kohtumist võitnud ja 2 kaotanud Baskonia peab järgmise liigamängu juba pühapäeval Obradoiro vastu.

Hispaania tugevuselt teisel liigatasemel ehk LEB Goldis algas põhiturniir sel nädalal ning Jaan Puidet ja Real Valladolid alustasid kahjuks koduväljakul saadud 78:82 (27:23, 21:13, 21:20, 9:26) kaotusega Granada vastu.

Puideti osaks jäi üksnes 12,5 mänguminutit ning skoori Eesti tagamees ei avanud (kolmesed 0/3). Lisaks sai Puidet kirja veel vaid 2 isiklikku viga.

Kolm esimest veerandit võitnud, kuid viimasel perioodil täielikult lagunenud Real Valladolidi parimad olid Alec Wintering 23 ja lätlane Davis Geks 16 punktiga. Lauavõitluse 28:17 võitnud Granada edukaim oli Pere Tomas Noguera 21 punktiga, Thomas Bropleh lisas 16 silma.

Pikalt põdeda Real Valladolid ei saa, kuna järgmine matš on juba teisipäeval 12. oktoobril, kui külla sõidetakse Palma meeskonnale.