Henri Drell teenis Itaalias liigahooaja kõrgeimad minutid, Hugo Erkmaa kerkis võidumängus suurde rolli

Võtame kokku 10 Itaalias palliva Eesti korvpalluri tegemised!

-Hugo Erkmaa ja Taranto CJ Basket |Foto: CJ Basket Taranto Facebook

Nagu tavaks on saanud, siis oli Itaalia korvpallipüramiidis tihe nädal suurel hulgal Eesti korvpalluritel. Korvpall24 kirjutab lahti meile teada olevad sündmused alates kõige kõrgemast tasemest ehk Itaalia kõrgliigast, kuni madalamate liigadeni ning mõningate noorteliigade tulemusteni välja.

Henri Drell pääses platsile Pesaro esiviisikus, kui koduplatsil jäädi 81:90 (19:26, 20:26, 12:12, 30:26) alla Tortona meeskonnale. Pesaro (1-3) kukkus selle mängu järel liigatabelis viimasele kohale ja Tortona (2-2) on 10. positsioonil.

Drell teenis peatreenerilt Aza Petrovicilt tänavuse liigahooaja kõrgeimad 29 mänguminutit ning kogus 5 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), 4 lauapalli ja 2 isiklikku viga.

Pesaro edukaim oli Matteo Tambone 17 punkti ja 5 lauapalliga, Carlos Delfino lisas 14 silma ning Simone Zanotti ja Tyler Larson kogusid mõlemad 12 punkti. Võitjate resultatiivseim oli 24 punkti ja 6 lauapalli kogunud Chris Wright, JP Macura lisas 13 silma ning Riccardo Tavernelli ja Ariel Filloy tõid mõlemad 12 punkti.

21-aastane ja 204 cm pikkune Drell on senise nelja liigamatšiga kogunud 16 minutit, 3 punkti ja 1,5 lauapalli.

Kaspar Treier ja Sassari Dinamo said võõrsil 71:64 (13:12, 22:26, 18:10, 18:16) jagu Treviso Basketist. Liigatabelis on Sassari (3-1) kerkinud 4. positsioonile, Treviso (2-2) on tihedas tabeli keskosas 6. kohal.

22-aastane ja 204 cm pikkune Treier kogus 10 minutiga 3 punkti (kolmesed 1/1), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe isikliku vea. Senise nelja matšiga on Treier kokku saanud keskmiselt 10,3 minutit, 3,5 punkti ja 2,5 lauapalli.

Sassari parimana tõi David Logan 22 punkti, tabades seejuures kolmeseid 5/7. Jason Burnell kogus 14 silma ja 7 lauapalli ja Anthony Clemmons lisas 10 punkti. Kaotajate kasuks viskas DeWayne Russell 13 punkti, Michal Sokolowski tõi 11 silma ja 5 lauapalli ning Nicola Akele sai kirja 10 punkti ja 9 lauapalli.

Itaalia tugevuselt teises liigas ehk Serie A2-s teenisid Joonas Riismaa ja Pistoia ühe kaotuse kõrvale teise võidu, kui võõrsil mängiti üle 75:70 (18:17, 17:11, 20:26, 20:16) Piacenza. Tabelis tõusti sellega viiendale positsioonile.

19-aastane Riismaa ei alustanud üle pika aja mängu enam avaviisikus, kui selle positsiooni haaras tiimi hiljutine täiendus Daniel Utomi. Riismaa veetis platsil ka tavapärasest vähem minuteid (19) ning noor eestlane sai kirja 4 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/5), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Kahe liigamängu peale kokku on Riismaal nüüd kirjas keskmiselt 26 minutit, 7 punkti ja 3,6 lauapalli.

Pistoia edukaim oli Daniele Magro 21 punkti ja 6 lauapalliga. Jazz Johnson tõi 20 punkti ja Angelo Del Chiaro viskas 10 silma. Kaotajate poolel hiilgas Anthony Morse 29 punktiga, Nik Raivio lisas 13 silma, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas ehk Serie B-s tegi neljast Eesti korvpallurist kõige vägevama esituse Hugo Erkmaa, kes aitas Taranto CJ Basketil (1-2) kodusaalis lisaajal 82:76 (20:19, 17:17, 17:16, 13:15, 15:9) võita Salerno (1-2) tiimi. Avaviisikus platsile pääsenud Erkmaa kogus 35 minutiga 17 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 3/9, vabavisked 0/1), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. 22-aastasel eestlasest tagamängijal on senise kolme mängu keskmised numbrid 30,5 minutit, 10,3 punkti, 3,3 lauapalli ja 2,3 korvisöötu.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas 1947 (1-2) pidi kodusaalis tunnistama Roero (3-0) tiimi paremust 65:66 (16:19, 17:15, 19:16, 13:16). Värskelt 18-aastaseks saanud Kuuba tõi 14 minutiga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/1, vabavisked 0/1), ühe lauapalli, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Senise kolme matšiga on Kuuba kirja saanud keskmiselt 9,5 minutit, 2,3 punkti ja ühe lauapalli.

Mait Peterson ja Agrigento (1-2) pidid võõrsil tunnistama Ruvo di Puglia (2-1) 81:77 (21:19, 18:26, 17:13, 25:19) paremust. 19-aastane eestlasest tsenter läks platsile algviisikus ja kogus 19 minutiga 4 punkti (kahesed 2/5), 2 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga. Petersoni kolme matši keskmised näitajad on 19,5 minutit, 4 punkti ja 2,3 lauapalli.

Kirill Koršunov ja Montegranaro Sutor pidid koduplatsil tunnistama Ancona 54:51 (11:16, 15:10, 12:16, 16:9) paremust. Algviisikus väljakule pääsenud Koršunov tõi 24 minutiga 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/2) ning tegi 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. 21-aastase Koršunovi keskmised näitajad on seni olnud 28,5 minutit, 5,3 punkti ja 1,3 lauapalli.

Veel madalamatele tasemetele liikudes, siis Serie C Silver liigas viskas 16-aastane Tormi Joonatan Metsla 11 punkti, kui tema kodumeeskond Montale Basket alistas US Livorno 74:66.

Novipiu Campuse eest tõi 16-aastane Erik Makke 15 punkti, kui tema kodumeeskond alistas numbritega 78:58 Granda.

Makke pidas nädalapäevade jooksul kaks mängu Itaalia U17 meistrivõistlustel ning viskas vastavalt 17 ja 14 punkti.

Samuti Novipiu Campuse eest palliv Karl Markus Poom osales U19 liiga kohtumises ning viskas 12 silma.